لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس محاکم ننگرهار: پولیس امسال هیچ قضیه جرمی را به ما تحویل نکرده است


قضاوتیار عبدالولی قاضی زاده، رئیس عمومی محاکم ولایت ننگرهار می گوید که در شش ماه اول سال جاری خورشیدی پولیس این ولایت در هفت ولسوالی امن و ناامن هیچ قضیه جرمی را به محاکم نسپرده است.

رئیس محاکم ننگرهار افزود که این وضعیت برایشان نگران کننده می باشد و مقام های قضایی آن ولایت تا هنوز نمی دانند که حتی دلیل عدم ثبت قضایای جرمی توسط پولیس چه است.

آغای قاضی زاده گفت در هفت ولسوالی که اکثر آن دارای امنیت می باشد، محاکم فعال بوده ولی دست آوردهای جرمی پولیس را برای بررسی ندارند.

به گفته رئیس محاکم ننگرهار، در ولسوالی های خوگیانی، چپرهار، ده بالا، لعلپوره، نازیان، حصارک و اچین پولیس تا کنون اصلاً هیچ قضیه جرمی را ثبت نکرده است.

رئیس محاکم ننگرهار افزود که در شش ماه نخست امسال تنها قضایای حقوقی در محاکم آن ولایت ثبت شده است.

آغای قاضی زاده همچنین گفت که بنابر افزایش نا امنی ها در سه ولسوالی ننگرهار، محاکم این ولسوالی ها در شهر جلال آباد فعالیت دارد.

اما حضرت حسین مشرقی وال، سخنگوی قومندانی امنیه ننگرهار اظهارات رئیس محاکم آن ولایت را تایید نکرد.

آقای مشرقی وال گفت در هر جاییکه ارگانهای کشفی فعالیت دارد، ثبت قضایای جرمی در آنجا حتمی می باشد.

در همین حال، آگاهان امور می گویند که پولیس در اکثر ولسوالی ها به علت روابط شخصی و غفلت وظیفوی یاهم دست آورد ندارند و یا آنرا نمی خواهند ثبت کنند.

محبوب شاه محبوب، استاد پوهنتون ننگرهار در این مورد گفت: "در اکثر ولسوالی ها حالات امنیتی خراب است. موضوع دیگر اینست که همه درگیر جنگ اند، در کنار غفلت وظیفوی فساد هم به شکل فراوان وجود دارد."

ریاست محاکم ننگرهار نه تنها پولیس بلکه سایر ارگان های امنیتی، کشفی و اجرایی را مورد انتقاد قرار داده گفت که فعالیت های این نهاد ها در مورد اصلاحات و مبارزه با فساد، در محاکم ثبت نمی باشد.

XS
SM
MD
LG