لینک های دسترسی

Breaking News

نیویارک میزبان انتخابات مقدماتی برای ریاست جمهوری میباشد


برای انتخاب شدن به حیث کاندید نهایی، هر کاندید دموکرات به ٢٣٨٣ و جمهوریخواه به کسب ١٢٣٧ نمایندۀ انتخاباتی ضرورت دارد

در سلسلۀ انتخابات مقدماتی برای ریاست جمهوری ایالات متحده، ایالت نیویارک امروز شاهد برگزاری انتخابات مقدماتی کاندیدان دو حزب می باشد.

بر اساس نظرپرسی ها طوری به نظر میرسد که در حزب دموکرات هیلری کلنتن، و در حزب جمهوریخواه دونالد ترمپ برندگان انتخابات امروز باشند.

برای دونالد ترمپ، برنده شدن در ایالت نیویارک ممکن یک گام بزرگ برای مطمین شدن از نامزدی اش در گردهمایی بزرگ حزب جمهوریخواه در قرار است در ماۀ جولای برگزار شود، تلقی گردد.

بادر نظرداشت تلاش های پر زور برای کسب اعتماد رای دهندگان در ایالت نیویارک و پس از باخت های اخیر در برابر تد کروز، به نظر میرسد که دونالد ترمپ این بار دوباره پیروز میگردد.

اما تد کروز ادعا دارد که اگر ترمپ به حیث نامزد نهایی حزب برای ریاست جمهوری معرفی هم شود، ذهنیت منفی شماری زیاد رای دهندگان در برابر او ممکن به شکست جمهوریخواهان در انتخابات عمومی ماۀ نومبر تمام شود.

از جانب دیگر جان کیسک کاندید سوم جمهوریخواه می گوید که او بهترین کاندید برای شکست دادن هیلری کلنتن می باشد، و امیداوار است تا یک تعداد از نمایندگان حزبی را در انتخابات امروز نیویارک از خود کند.

کاندیدان جمهوریخواه امروز در حالی در نیویارک وارد میدان رقابت شده اند که دونالد ترمپ توانسته است که از آغاز این روند تا حال ٧۴۴ نمایندۀ انتخاباتی را برنده شود، در حالی که تدکروز ٥٥٩ و جان کیسک ١۴۴ نمایندۀ انتخاباتی را از خود کرده اند.

هر کاندید جمهوریخواه برای انتخاب شدن به حیث کاندید نهایی در جلسۀ نامزدی احزاب، به کسب ١٢٣٧ نماینده ضرورت دارد.

در میان کاندیدان دموکرات، هیلری کلنتن وزیر خارجۀ سابق کشور و سناتور ایالت نیویارک نیز در تلاش برنده شدن در نیویارک می باشد.

باوجود آن که رقیب اش برنی سندرز برای یک مدت کوتاه بخاطر اشتراک در کنفرانس واتیکان مبنی بر نابرابری اقتصادی که موضوع مهم کمپاین نیز می باشد، مبارزۀ انتخاباتی اش را توقف داده بود، اما می گوید که "من از عمق قلبم باور دارم که یک کاندید نیرومند در برابر کاندید جمهوریخواه میباشم و فکر میکنم شماری زیادی از دموکراتان نیز این را میدانند."

انتخابات مقدماتی امروز نیویارک در حالی برگزار می شود که هیلری کلنتن تا هنوز توانسته است که ١٧٥٨ نمایندۀ انتخاباتی را از خود کند. حآلانکه برنی سندرز ١٠٧٦ نمایندۀ انتخاباتی دارد.

برای دموکراتان، ایالت نیویارک ٢٩١ نمایندۀ انتخاباتی دارد و برای معرفی شدن به حیث کاندید نهایی، هر کاندید دموکرات در مجموع به ٢٣٨٣ نماینده ضرورت دارد.

برنده شدن هیلری کلنتن و دونالد ترمپ در انتخابات مقدماتی نیویارک، موقف شان را به حیث کاندیدان پیشتاز حزب دموکرات و جمهوریخواه مستحکمتر خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG