لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما درافغانستان گفت "پیشرفت حاصل شده است"


President Barack Obama greets troops at a rally during an unannounced visit at Bagram Air Field in Afghanistan, Friday, Dec. 3, 2010. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

براک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده بعد ازسفری مختصر به افغانستان به قصر سفر برگشت. دیدار غیر مترقبه وی از پایگاه بگرام به مفهوم تقویت عساکر ایالات متحده در افغانستان و کسب پشتیبانی از جنگ در کشورش می باشد.

طبق گزارش شبکه خبری ای بی سی نیوز، این یک استقبال هیجانی برای جنرال دیوید پیترییس، قومندان قوای ایالات متحده بود.

هزاران تن ازعساکر و کارمندان اردوی ایالات متحده در پایگاه هوایی بگرام برای دیدار اعلام ناشدۀ رییس جمهور امریکا در ناوقت شب گذشته جمع شدند.

رییس جمهور یک نشان خاص را به پنج عسکر تقدیم کرد و با کندکی ملاقات کرد که شش عسکر آن هفته گذشته کشته شدند. رییس جمهور اوباما واضح ساخت که 30 هزار عسکر علاوگی اوضاع را تغییر داده اند.

اوباما گفت: "تمامی آن عساکر حالا مستقر هستند و تشکر از خدمات شما، ما پیشرفت مهمی حاصل کرده ایم ما گفتیم پیشرفت طالبان را درهم می شکنیم، و برای همین اینجا هستیم."

رییس جمهور اوباما اظهار امیدواری نمود تا با حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان ملاقات نماید، اما به دلیل وضع نامساعد آب وهوا سفرش به کابل انجام نشد ودرعوض از طریق تلفن با هم صحبت کردند.

اتهامات فساد اداری درحکومت افغانستان و سایر مطالب افشاء شده دراسناد " ویکی لیکس" پیشرفت را مختل ساخته است و حملات خشونت بار در افغانستان سه برابر بیشتر از سال 2001 می باشد که تنها به نسبت سال قبل، 70 درصد بیشتر است.

ایالات متحده هنوز هم امیدوار است قوای افغان را برای به دست گرفتن مسئولیت جنگ تا سال 2014 آموزش دهند، اما حتی بعضی از عساکر افغان خودشان می گویند آنها آماده نیستند.

XS
SM
MD
LG