لینک های دسترسی

Breaking News

بارک اوباما در روز پدر به دامان طبیعت رفت


بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده، همسرش میشل اوباما بانوی اول و دو دخترش ساشا و مالیا در داخل جنگلات غلو، در سرکهای مرتفع کوهستانی رانندگی کرده از قله های سربه فلک کشیده پوشیده از برف و وادی های سبز یوسمیتی، اولین پارک ملی که در سال ١٨٦۴ اعلام گردید، باز دید کردند. این پارک ابتدا به کالیفورنیا منحیث پارک ایالتی محول شد ولی در ١٨٩٠ به پارک ملی مبدل شد.

آقای اوباما با رسیدن به یک ساحه مرتفع پارک از موتر پایین شده و برای یک ساعت درساحاتی دور افتاده که کاملا وضعیت طبیعی خویش را حفظ کرده است درحالیکه گزارشگران و کامره های عکاسی را پشت سر گذاشت پای پیاده راه پیمود.

باز دید از پارک ملی یوسمیتی بخشی از تجلیل از روز پدر است که در آن سیاحت با اعضای خانواده و تجلیل از صدمین سال اعلام پارک ملی شامل بود.

پارک ملی یوسمیتی که یک ساحه ٣٠٠٠ کیلومترمربع را احتوا می کند مناطقی دارد که در آنجا نباتات و حیوانات وحشی به حالت طبیعی یافت می شود و از زیبایی های بی نظیر طبیعی آن امریکایان و سیاحین خارجی لذت می برند.

آقای اوباما درحالیکه در پیش روی آبشار معروفی در پارک ملی یوسمیتی ایستاده بود، خطاب به یک تعداد از سیاحان گفت "یازده سال داشتم وقتی بار اول خرسی را با چوچه اش در مسکن طبیعی آن مشاهده کردم، این احساس انسان را تغییر می دهد و من می خواهم که هرکودک آنرا تجربه کند. مطالعاتی نشان داده است که سپری کردن تنها پنج دقیقه در یک فضای سرسبز، سطح افسردگی و خستگی را کاهش می دهد، ضربان قلب را تقلیل می بخشد و تمام وجود احساس ارامش می کند."

اوباما داشتن پارک ملی را برای کشور نمایانگر دموکراسی در عمل توصیف کرد.

پارک ملی مظهر دموکراسی

اوباما گفت "خوبی یک پارک ملی دراین است که به همه تعلق دارد. این پارک مظهر دموکراسی ما است. چه کار معقولی و چقدر سرمایه گذاری بجایی است. این منبع طبیعی ارزشمندی است که نسل های آینده آن را به ارث می برند."

آقای اوباما که مبارزه با تغییر اقلیم را یکی از اولویت های کاری خویش در هشت سال قدرتش می داند در مقابله جدی با کانگرس ایالات متحده قرار دارد که جمهوریخواهان آنرا اداره می کنند، در حالیکه قانون یکی از مسایل است که در امور محیط زیست از ارزشی خاصی برخوردار می باشد.

اوباما درمورد تغییرات اقلیمی و تاثیرات آن گفت که خطر آن یقینی است. او گفت در پارک ملی یک وقتی یخچال آن یک میل طول داشت ولی اکنون دیگر وجود ندارد. وقتی درجه حرارت بلند رفت دیگر یخچال ها باقی نخواهد ماند و نه هم درختان جوشوا در پارک ملی جوشوا وجود خواهد داشت.

به گفته وزارت داخله ایالات متحده امریکا سیاحت در پارک های ملی سال گذشته ریکارد جدیدی را قایم کرد و ٣٠٥ میلیون سیاح ١٦،٥ ملیارد دالر را درداخل و اطراف پارکهای ملی به مصرف رسانیدند.

برخی از اعضای کانگرس از اوباما انتقاد می کنند که او از صلاحیتش برای کسب بیشتر زمین عدول کرده است و او باید نخست پروژه هایی فعلی را در داخل پارکها به انجام برساند.

اما تعدادی از گروهای محیط زیستی اوباما را ترغیب می کنند تا کار بیشتری را برای تحفظ ملکیت های عامه قبل از اینکه دوره کاری اش در جنوری آینده اختتام یابد، انجام دهد.

XS
SM
MD
LG