لینک های دسترسی

اسامه بن لادن کشته شده است


براک اوباما رییس جمهور ایالات متحده حین اعلان خبر کشته شدن اسامه بن لادن رهبر القاعده

براک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده کشته شدن اسامه بن لادن رهبر القاعده را توسط قوای امریکایی در پاکستان تائید کرد.

رئیس جمهور اوباما خبر داد که از دیر زمانی قوای امریکایی در تعقیب رهبر القاعده بودند و بلاخره مؤفق شدند بن لادن را در ایبت آباد در پاکستان از بین ببرند.

رئیس جمهور اوباما بار دیگر تائید نمود که ایالات متحده هیچ گاهی به مسلمانان در جنگ نبوده، و از مسلمانان در سراسر جهان خواست تا ازین مؤفقیت تأریخی برای صلح و ثبات استقبال نمایند.

درین بیانیه سرتاسری در ناوقت شب یکشنبه آقای اوباما جزیات اندکی را در مورد هلاکت رهبر القاعده افشا ساخت. رسانه های امریکایی گزارش میدهد که دلیل به تأخیر افتادن بیانیۀ رئیس جمهور صحبت با رهبران جهان و اعضای ارشد حکومت امریکا صحبت بود.

رئیس جمهور اوباما گفت هفتۀ گذشته او برای قوای نظامی ایالات متحده اجازه داد تا رهبر القاعده را از بین ببرند. گزارش شده است که بخاطر دقیق بودن خبر و همچنان تشخیص جسد آزمایشاتی صورت گرفته و تحقیقات نیز نتیجۀ مثبت داده است.

رهبران سابق ایالات متحده، از جمله جورج بش و بل کلنتن، نیز بیاناتی را درین مورد نشر کرده کشته شدن رهبر القاعده را تائید نموده اند.آنها از قوای نظامی و عساکر امریکایی ابراز سپاس نمودند.

آژانس خبر رسانی اسوسیتد پرس از یک مأمور امریکایی نقل قول نموده که جسد اسامه بن لادن در بحر دفن شده است.

  • 16x9 Image

    سید ظفر هاشمی

    سید ظفر هاشمی از سال ۲۰۰۷ به اینسو با رادیو آشنا صدای امریکا کار می کند. پیش از آن در شبکۀ خبررسانی سکریپس و مرکز بین المللی برای خبرنگاران در واشنگتن، رادیو نوا، دفتر تولیدی آواز و برنامۀ تحکیم ثبات در افغانستان سرگرم کار رسانه یی بود.

    هاشمی که درجۀ لسانس علوم سیاسی و ژورنالیزم را از دانشگاه مریلند ایالات متحده به دست آورده است، در حال حاضر مصروف فراگیری ماستری در رشتۀ حکومتداری در دانشگاه جانز هاپکینز ایالات متحده امریکا است.

XS
SM
MD
LG