لینک های دسترسی

Breaking News

اسکار ۲۰۱۹: کتاب سبز بهترین فلم سال شد


کتاب سبز، برندۀ اسکار بهترین فلم سال ۲۰۱۹

نود و یکمین جشنوارۀ جوایز اسکار یکشنبه شب پنجم حوت (۲۴ فبروری) در هالیوودبرای اولین بار پس از سی سال بدون مجری برگزار گردید.

جایزه اسکار بهترین فلم سال به کتاب سبز اهدا شد. این فلم در ژانر کمیدی با کارگردانی پیتر فارلی و بازیگری ویگو مورتنسن و ماهرشالا علی به نژادپرستی در دهه ۱۹۶۰ میلادی می پردازد.

کتاب سبز جایزۀ بهترین فلم‌نامه غیراقتباسی را نیز گرفت. پیتر فارلی از فلمنامه نویسان کتاب سبز نیز است.

رامی ملک برای ایفای نقش فردی مرکوری، ستاره فقید راک و عضو گروه بریتانیایی کویین در فلم "راپسودی بوهمی" جایزه بهترین هنرپیشه مرد را دریافت کرد. او یکی از جوانترین دریافت کننده های این جایزه است.

رامی ملک برنده جایزه اسکار
رامی ملک برنده جایزه اسکار

اولیویا کولمن برای بازی در فلم "دلخواه" برندۀ جایزۀ بهترین هنرپیشه زن شد. این اولین باری است که خانم کولمن نامزد جایزه اسکار شده بود.

آلفونسو کوارون کارگردان مکسیکویی تبار برای فلم "روما" جایزه بهترین کارگردان را در مراسم اسکار گرفت.

الفانسو کوارون برای فلم روما همچنین جایزۀ بهترین فلم‌برداری را دریافت کرد. فلم روما در رده فلمهای خارجی‌زبان هم به عنوان بهترین فلم انتخاب شد.

رجینا کینگ برای بازی در فلم "اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند" جایزۀ بهترین هنرپیشه زن در نقش مکمل را دریافت کرد. این اولین اسکار خانم کینگ است.

ماهرشالا علی برای بازی در فلم کتاب سبز جایزۀ بهترین هنرپیشۀ مرد در نقش مکمل را گرفت. او دو سال پیش نیز همین جایزه را برای بازی در فلم مهتاب گرفت.

ماهرشالا علی برندۀ اسکار ۲۰۱۹
ماهرشالا علی برندۀ اسکار ۲۰۱۹

جایزه بهترین فلم‌نامه اقتباسی به فلم بلکککلنزمن اهدا شد. این فلم کمیدی-درام امریکایی به کارگردانی اسپایک لی داستان واقعی یک افسر پولیس امریکایی سیاه‌پوست در دهه ۱۹۷۰ میلادی است که موفق شد به گروه نژادپرست "کو کلاکس کلان" امریکا نفوذ کند.

آهنگ "شلو" یا کم‌عمق به عنوان بهترین آهنگ اسکار امسال انتخاب شد. این آهنگ اثر همکاری لیدی گاگا و برادلی کوپر است که در فلم "ستاره‌ای متولد شده است" نقش بازی کرده اند. این دو همچنین روی صحنه این آهنگ را اجرا کردند.

فلم مستند "سولوی آزاد" یا انفرادی آزاد برندۀ جایزۀ اسکار بهترین فلم مستند شد. این فلم در مورد صعود آزاد انفرادی (بدون طناب) الکس هونولد از ال کاپیتان در سال ۲۰۱۷ است.

فلم "معاون" جایزه بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو را از آن خود کرد. تبدیل شدن کریستین بیل به دیک چینی در این فلم تحسین بسیاری را برانگیخت.

فلم "پلنگ سیاه" جایزۀ بهترین طراحی لباس را گرفت. جایزه بهترین موسیقی فلم هم به پلنگ سیاه اهدا شد.

فلم پلنگ سیاه همچنین جایزه بهترین طراحی تولید را دریافت کرد. حنا بلیچر اولین سیاهپوست امریکایی است که برنده این جایزه می شود.

فلم "راپسودی بوهمی" جایزۀ بهترین تدوین صدا را در مراسم اسکار گرفت. جایزه بهترین صداگذاری و جایزۀ بهترین تدوین نیز به همین فلم داده شد.

فلم "مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی" جایزۀ بهترین فلم انیمیشن را دریافت کرد. و جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به بائو به کارگردانی دومی شی اهدا شد.

مستند "پریود، پایان سخن" جایزه بهترین مستند کوتاه را گرفت. فلم در مورد تابوی عادت ماهانه در بین دختران در هند است. برندگان جایزه روی صحنه بر اهمیت آموزش دختران نوجوان تاکید کردند.​

فلم پوست دریافت کنندۀ جایزه بهترین فلم کوتاه در اسکار شد.

فلم "نخستین انسان" به کارگردانی دیمین شیزل جایزه بهترین جلوه‌های ویژه را برد. این فلم در مورد نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی با بازی رایان گاسلینگ است.

XS
SM
MD
LG