لینک های دسترسی

Breaking News

اوزیل در بازی‌های جهانی برای آلمان فوتبال نمی‌کند


اوزیل ترکتبار از فدراسیون فوتبال آلمان را به برخورد دوگانه با ترکتباران متهم کرده است.

مسعود اوزیل بازیکن مشهور تیم ملی فوتبال آلمان فدراسیون فوتبال آن کشور را به " نژاد پرستی و بی احترامی" متهم کرده و گفته است که دیگر در رقابت‌های بین المللی فوتبال برای آلمان بازی نمی‌کند.

پس از آنکه انتشار عکس اوزیل ترک تبار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با موجی از انتقادات روبرو شد، این ستارۀ کلپ ارسنال، فدراسیون فوتبال آلمان را به "برخورد دوگانه" با ترکتباران متهم کرد.

اوزیل دو ماه پیش در بریتانیا با اردوغان دیدار کرد و با وی عکس یادگاری گرفت
اوزیل دو ماه پیش در بریتانیا با اردوغان دیدار کرد و با وی عکس یادگاری گرفت

آقای اوزیل ضمن اعلام اینکه دیگر برای آلمان در رقابت های بین المللی بازی نمی‌کند در تویتر نوشته است "نژادپرستی هرگز نباید پذیرفته شود".

رینهارد گریندل، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان به دنبال نشر عکس اوزیل با رئیس جمهور ترکیه گفت که اردوغان از وجود اوزیل برای مقاصد سیاسی بهره گیری می‌کند.

افزون بر این، شماری از سیاستمداران، به ویژه راستگرایان آلمانی، وفاداری اوزیل را به آلمان زیر سوال برده و در آستانۀ جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال خواستند تا اوزیل در ترکیب تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی حضور نیابد.

اوزیل روز یک شنبه در سه پست پیهم در تویتر اوراقی را در مورد استعفایش از تیم ملی آلمان نشر کرد که در بخشی از آن آمده است "برخورد فدراسیون فوتبال آلمان با من و شماری دیگر مرا واداشت تا بیش از این لباس تیم ملی فوتبال آلمان را به تن نکنم...خود را ناخواسته حس کرده و فکر می کنم که دستاوردهای من در بازی‌های بین المللی ۲۰۰۹ فراموش شده است".

XS
SM
MD
LG