لینک های دسترسی

Breaking News

یک زن در پاکستان دخترش را به آتش کشید


هر سال نزدیک به ١٠٠٠ زن و دختر در پاکستان بنابر دلایل مختلف آنچه "قتل های ناموسی" خوانده می شود، به قتل می رسند

پولیس پاکستان یک زن را به اتهام آتش زدن دختر اش دستگیر کرده است. علت این واقعه ایستادگی دختر در مقابل خواست فامیل اش که می خواستند او با شخص مورد نظر انان ازادوج کند، خوانده شده است.

پولیس، محل این واقعه را شرق شهر لاهور گفته و از دستگیری مادر مقتول نیز خبر داده است.

شخص متهم که پروین رفیق نام دارد، اعتراف کرده است که پس از بستن دختر ١٨ ساله اش زینت رفیق، در همکاری با پسرش بر او تیل پاشیده و سپس او را به آتش کشید.

حسن خان عکس خانم اش زینت رفیق را دست دارد
حسن خان عکس خانم اش زینت رفیق را دست دارد

پولیس می گوید که زینت رفیق ماۀ گذشته با یک میخانیک موترسایکل که حسن خان نام دارد، بطور قانونی در یک محکمه ازدواج کرده بود.

حسن خان می گوید که بطور غیر قانونی با زینت رفیق ازدواج نکرده بود
حسن خان می گوید که بطور غیر قانونی با زینت رفیق ازدواج نکرده بود

به گفتۀ پولیس، مادر و مامای مقتول سه روز قبل به منزل زینت رفته و او را واداشتند که به خانه مادرش برگردد تا مراسم ازدواج اش را مجدد مطابق به رسوم و عنعنات برپا کنند.

هر سال نزدیک به ١٠٠٠ زن و دختر در پاکستان بنابر دلایل مختلف آنچه "قتل های ناموسی" خوانده می شود، به قتل می رسند.

هفتۀ گذشته در یک واقعۀ جداگانۀ دیگر، ماریا بی بی معلم در یک مکتب به دلیل رد پیشنهاد ازدواج با یک مردیکه دو برابر سن اش عمر داشت، آتش زده شد.

ماریا بی بی قبل ازینکه بر اثر جراحات برداشته نفس دهد، به پولیس از جریان حمله بر خود اش اطلاع داده و گفته بود که پنج تن پس از داخل شدن به منزل اش او را لت کوب کرده و سپس به او آتش زدند.

یک ماه قبل، دریک واقعۀ مشابه، پولیس سیزده عضو یک جرگۀ محل را به اتهام آتش زدن یک دختر ١٧ ساله، بازداشت کردند. گفته شده است که این دختر به اتهام همکاری در فرار یک دوست اش به قتل رسیده و جسد سوخته اش بعداً در یک موتر حریق شده کشف و بدست آمد.

XS
SM
MD
LG