لینک های دسترسی

نشر یک کست ویدیوئی در مورد قوماندان طالبان پاکستانی


نشر یک کست ویدیوئی در مورد قوماندان طالبان پاکستانی

یک کست ویدیوئی جدید یک قوماندان طالبان را که فکر میشد در امتداد سرحد بین افغانستان و پاکستان کشته شده است، نشان میدهد که تهدید حملات جدید را مینماید.

آژانس های خبری یک نسخهُ از این کست را که تاریخی در آن ذکر نشده است به روز پنجشنبه حاصل نمودند. در این کست مولانا فیض الله را نشان می دهد که یک گروه از پیروان خود را، که بمگزاران انتحاری هستند، ترغیب می نماید که دفاتر دولتی حکومت پاکستان و قوای امنیتی را هدف قرار دهند.

مقامات در ماه می گفتند گزارش های را مورد تحقیق قرار داده بودند که این رهبر شورشیان در امتداد سرحد افغانستان با پاکستان کشته شده است.

فیض الله رهبری شورشیان را در وادی سوات پاکستان تا زمانی به عهده داشت که قوای نظامی سال گذشته عملیات را در آن منطقه انجام داد و وی مجبور شد که منطقه را ترک نماید.

از زمان حملات تهاجمی در وادی سوات قوای نظامی پاکستان شورشیان طالبان و القاعده را در منطقهٌ قبایلی شمال غربی به عهده داشته است.

در گزارش های دیگر مقامات پاکستانی میگویند طی حملات هوایی و زد و خورد های زمینی در منطقه قبایلی ناآرام شمال غرب پاکستان، تقریبا ۴۰ تندرو کشته شده و ۱۲ تن دیگر مجروح گردیدند.

مقامات میگویند، در حملات هوایی که در منطقه قبایلی اورکزی صورت گرفت، حد اقل ۳ پناهگاه تندروان از بین برده شد.

XS
SM
MD
LG