لینک های دسترسی

Breaking News

لوی درستیز پاکستان، هند را هشدار داد


تنش میان هند و پاکستان پس از حملۀ ماۀ گذشته بر یک قرارگاۀ نظامی هند در کشمیر که در آن ١٩ سرباز هندی کشته شد، اوج گرفته است

جنرال راحیل شریف لوی درستیز اردوی پاکستان هشدار داده است که هر نوع اقدام پرخاشگرایانه از سوی دهلی جدید، بدون سزا باقی نه خواهد ماند.

آقای شریف همچنان گفته است که پاکستان خواستار روابط نیک با تمام همسایه های خود می باشد و هیچ کس نباید در مورد اقدام دستجمعی پاکستانی ها برای دفاع از کشورشان اشتباه نه کنند.

لوی درستیز اردوی پاکستان گفته است"هرنوع تهاجم و اقدام عمدی و حتی اقدام ناشی از محاسبۀ نادرست ستراتیژیک، بدون مجازات باقی نه خواهد ماند و با مناسب ترین واکنش را در پی خواهد داشت."

لوی درستیز اردوی پاکستان که امروز در یک رسم و گذشت نظامی به منظور گرامی داشت از محصلین پوهنتون نیروهای هوایی آن کشور صحبت می کرد، هند را به تکذیب و تحریف حقایق وابسته به کشمیر تحت ادارۀ هند و سرحد مشترک که کشمیر را به دو حصه تقسیم میکند، متهم ساخت.

لوی درستیز پاکستان در حالی دهلی جدید را در برابر تهاجمات احتمالی هشدار داد که اردوی هند ادعا کرده است که سه تن از شورشیان پاکستانی را که قصد حمله بر یک قرارگاۀ اردوی هند در شمال کشمیر تحت ادارۀ آن کشور را داشتند، امروز از پاه درآورده اند.

تنش میان هند و پاکستان پس از یک حملۀ ماۀ گذشته از سوی شورشیان بر یک قرارگاۀ نظامی هند در کشمیر تحت ادارۀ آن کشور که در آن ١٩ سرباز هندی کشته شد، اوج گرفته است.

در پاسخ به حملۀ ماۀ گذشته، هند بیان داشت که نیروهای خاص آن کشور یک عملیات هدفمند را در برابر شورشیان که از سوی پاکستان حمایت می شدند، در کشمیر تحت ادارۀ پاکستان انجام دادند، اما اسلام آباد این ادعای هند را رد کرد و آن را یک حملۀ معمول سرحدی عنوان کرد.

از جانب دیگر، در پی تنش های اخیر وبخصوص پس از کشته شدن برهان وانی یک تن از قومندانان مشهور یک گروۀ جدا طلب موسوم به حزب المجاهدین از سوی نیروهای هندی، بازارها، مکاتب وادارات ملکی در کشمیر تحت ادارۀ هند امروز برای نودمین روز مسلسل مسدود باقی بود.

XS
SM
MD
LG