لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر داخله پاکستان استعفا می دهد


نثار علی خان از متحدین نزدیک نواز شریف و پل ارتباطی بین آقای شریف و اردوی پاکستان شمرده می شود.

نثار علی خان چهودری، وزیر داخله پاکستان روز پنجشنبه گفت که پس از صدور حکم ستره محکمه کشورش در مورد اتهامات دست داشتن نواز شریف در فساد از سمت اش استعفا خواهد داد.

آقای چهودری که یکی از متحدین نزدیک و دیرینه نواز شریف، صدر اعظم پاکستان بوده است همچنین افزود که خواه حکم محکمه به نفع نواز شریف باشد و یا خیر، او از سمت اش در حکومت و شورای ملی کنار خواهد رفت.

انتظار می رود ستره محکمه پاکستان روز جمعه حکم خود را در پیوند به دوسیه دست داشتن نواز شریف و خانواده او در فساد صادر کند.

نواز شریف ضمن رد اتهامات دست داشتن در فساد، گزارش یک تیم تحقیقاتی را در مورد سرمایه هنگفت خود و اعضای خانواده اش رد کرده است.

این تیم تحقیقاتی که توسط ستره محکمه پاکستان به منظور بررسی این اتهامات پس از فاش شدن اسناد پانامه ایجاد شده بود، با نشر گزارشی گفت که دارایی و ثروت نواز شریف و اعضای خانواده وی بیشتر از منابع عایداتی آنان می باشد.

در همین حال نثار علی خان گفته است که او با اعضای شاخه نواز حزب مسلم لیگ – حزب حاکم در پاکستان – در مورد چگونگی رسیدگی به اسناد افشا شده پانامه مخالفت جدی داشت.

انتظار می رود که کنار رفتن نثار علی خان از حکومت به رهبری نواز شریف، موقف آقای شریف را بیشتر تضعیف کند.

نثار علی خان که طی سالیان طولانی در کنار نواز شریف بود، به دلیل روابط نزدیک اش با اردوی پاکستان به حیث پل ارتباطی بین نواز شریف و نظامیان پاکستانی شناخته می شود.

کارشناسان می گویند که اگر ستره محکمه پاکستان دست داشتن نواز شریف و اعضای خانواده وی را در فساد تصدیق کند، ضربه محکمی به حزب آقای شریف وارد خواهد شد و آن حزب در انتخابات پارلمانی سال آینده شکست خواهد خورد.

XS
SM
MD
LG