لینک های دسترسی

Breaking News

بی میلی مأمورین پاکستانی به عملیات علیه شبکۀ حقانی


روزنامۀ اکسپرس تریبیون: 'قوماندان های نظامی به مقاومت در برابر تقاضا های ایالات متحده مبنی بر تهاجم علیه شبکۀ حقانی، مصمم شده اند'

مأمورین پاکستانی به روز دوشنبه گفتند که قوای نظامی آن کشور عملیات تهاجمی را علیه شبکۀ دهشت افگن حقانی راه اندازی نخواهد کرد، هرچندی که واشنگتن به انجام این امر، به گونۀ فزاینده یی فشار می آورد.

شبکۀ خبری CNN بدون ذکر نام، از قول یک مأمور امنیتی پاکستان نقل نمود که می گوید قوای نظامی تصمیم گرفته است تا شبکۀ حقانی را هدف قرار ندهد. او گفت که قوای نظامی در مبارزه با تندروان در شمالغرب پاکستان از ظرفیت اعظمی خود کار گرفته و "در حال حاضر در موقعیتی قرار ندارد تا عملیاتی را علیه شبکۀ حقانی روی دست گیرد".

خبرگزاری فرانسه از قول یک مقام ارشد امنیتی پاکستان نقل نمود که بدون ذکر نام گفته است ،"علایمی" به نظر نمی رسد تا قوای نظامی علیه شبکۀ حقانی به مبارزه بر آید. او گفت که قوای نظامی به "تحکیم دستاورد ها" علیه تندروان در سایر مناطق مرزی با افغانستان نیاز دارد.

روزنامۀ اکسپرس تریبیون پاکستان صبح امروز بدون افشای نام از قول یک مقام نظامی پاکستان نگاشته است که قوماندان های نظامی به مقاومت در برابر تقاضا های ایالات متحده مبنی بر تهاجم علیه شبکۀ حقانی، مصمم شده اند.

روزنامه نوشته است که این تصمیم به روز دو شنبه در جریان نشستی با ریاست جنرال اشفاق کیانی، لوی درستیز قوای مسلح پاکستان اتخاذ شده است.

واشنگتن ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان یا ISI را به حمایت از شبکۀ حقانی و حملات آن شبکه علیه اهداف امریکایی در افغانستان، به شمول سفارت امریکا در کابل، متهم نموده است.

حکومت و قوای نظامی پاکستان این ادعا ها را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG