لینک های دسترسی

Breaking News

مجاور یک زیارت در پاکستان ۲۰ نفر را کشت


این زیارت در ساحۀ سرگوده موقعیت دارد

پولیس پاکستان گفته است متولی یک زیارت در ایالت پنجاب آن کشور در همدستی با چهار نفر دیگر، ۲۰ نفر از زایران این زیارت را ابتدا مسموم کرده و سپس به ضرب دنده و چاقو از بین برده اند.

محمد بلال، یک مقام پولیس پاکستان، گفته است که این پنج نفر صبح یک شنبه دستگیر شد. آقای بلال گفت که چهار زایر دیگر در این رویداد زخمی شده اند که به گفتۀ وی وضعیت آنان وخیم است.

یکی از داکتران شفاخانۀ سرگوده به شبکۀ تلویزیونی جیو پاکستان گفته است که قربانیان همه برهنه بودند و بر بدن آنان زخم های متعدد چاقو و کبودی های ناشی از اصابت دنده دیده می‌شد.

لیاقت علی چتا، یک مقام محلی، به رسانه ها گفته است که تحقیقات از بازداشت شدگان جریان دارد. او گفته است که مجاور زیارت که عبدالوحید نام دارد کارمند پیشین حکومت بود و "تکلیف روانی" داشت.

به گفتۀ آقای چتا، مجاور زیارت، زایران را "ضرب و شتم" می‌کرد تا از این طریق گویا گناهان آنان را پاک کند. او افزود که وحید به جرم خود اعتراف کرده است.

رانا ثناالله، وزیر عدلیۀ ایالت پنجاب، بر بنیاد تحقیقات ابتدایی گفته است که وحید یک عده پیروانی داشته است که به گونۀ منظم به این زیارت می‌آمدند و زیر نام تزکیۀ دینی، عمداً خود را زیر شکنجه و ضرب و شتم قرار می‌دادند.

زیارت مذکور دو سال پیش بر مقبرۀ علی محمد گوجر یکی از رهبران مذهبی محلی آباد شد.

شمشیر جویا، یک افسر پولیس محلی، گفته است که وحید هفتۀ دوبار از لاهور به این زیارت می آمد و پیروانش به خواست خود زیر شکنجۀ وی قرار می‌گرفتند. جویا گفته است که وحید پیروانش را سیخ داغ می‌کرد.

گزارش: اسوشیتدپرس

XS
SM
MD
LG