لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری های شدید در شمال غرب پاکستان


درگیری های شدید در شمال غرب پاکستان

مقامات پاکستانی می گویند که تندروان از افغانستان بر یک پوستۀ امنیتی در شمال غرب آن کشور حمله کرده و باعث درگیری شدید شدند.

این حمله شام یک شنبه در ساحۀ "کراکر" منطقۀ قبایلی "پاس دیر" صورت گرفت.

مقامات پاکستانی می گویند که تندروان در جریان درگیری بر نیروهای امنیتی پاکستانی راکت فیر کردند که در نتیجه حداقل ۱۵ تندرو و یک سرباز پاکستانی کشته شد.

رهبران پاکستانی برخلاف این حمله احتجاج کرده گفتند که تندروان از سرحد افغانستان عبور کرده و داخل پاکستان شدند.

منطقۀ باز سرحدی میان افغانستان و پاکستان منحیث پناهگاه امن القاعده و تندروان مرتبط به طالب تلقی می شود.

از جانب دیگر جنرال کرستن جاکوبسن سخنگوی آیساف به روز دوشنبه به رسانه ها گفت که در رابطه به حملات راکتی که از آن سوی سرحد به داخل خاک افغانستان صورت گرفته، تحقیقات جدی را آغاز و برای حل این مشکل به دریافت راه حل سیاسی نیاز است.

او گفت "ما در رابطه به این موضوع تحقیقات جدیی تخنیکی را آغاز کرده ایم. البته که ما عملیات خود را در همکاری نزدیک با دولت افغانستان به پیش می بریم. طوریکه شما آگاه استید، خط دیورند بسیار پیچیده است، دهشت افگنان در هر دو طرف این خط فعالیت دارند. بناً این یک موضوع پیچیده است. راکت پراگنی از آن طرف سرحد به راه حل سیاسی نیاز دارد."

نگرانی ها میان پاکستان و افغانستان از زمانی افزایش یافته است که مقامات استخبارات افغانستان، ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان را به دست داشتن در قضیۀ کشته شدن برهان الدین ربانی رئیس شورای صلح افغانستان متهم کرد.

XS
SM
MD
LG