لینک های دسترسی

Breaking News

قصر سفید: جوانان سبب فزونی کووید۱۹ شده اند


مایک پنس، معاون رییس جمهور ایالات متحده می‌گوید که بی احتیاطی جوانان سبب شده است رقم مبتلایان به کووید۱۹ در ایالات متحده افزایش یابد زیرا آنان با این پدیده محتاطانه برخورد نمی‌کنند.

آقای پنس در مصاحبهٔ با شبکه تلویزیونی سی بی اس گفت که جوانان برخلاف رهنمودهای حکومتی، گردهم میایند و توصیه‌ها را نظر انداز می‌کنند.

او همچنان افزود که یکی از دلایل دیگر این افزایش، تزیید آزمایشات تشخیص کووید۱۹ است که در حال حاضر هر روز ۵۰۰ هزار نفر مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

ایالات متحده به روز جمعه ۲۶ جون بیش از ۴۰ هزار مورد جدید کووید۱۹ را گزارش داد که بیشتر آن در ایالت‌های جنوبی فلوریدا، تکزاس و آرزونا بود.

این بلند ترین رقم مبتلایان از آغاز شیوع کرونایروس به اینسو در ایالات متحده بوده است.

اقای پنس قرار بود که در هفتهٔ جاری سفرهای سیاسی به ایالت‌های فلوریدا و آرزونا داشته باشد، اما به دلیل افزایش کروناویروس، آنرا فسخ کرد.

او گفت که ایالات متحده باید خود را از رهگذر وسایل طبی بیشتر از هر وقت دیگر مجهز سازد.

ایالات متحده تا اکنون از بیش از ۲.۵ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۱۲۵ هزار مورد مرگ ناشی از کروناویروس گزارش داده است.

مقامات صحی پیشبینی کرده اند که در ماه های آینده دها هزارامریکایی دیگر به دلیل این ویروس جان خواهند باخت.

کروناویروس برای نخستین بار در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل شد.

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح دو شنبه ۲۹ جون (نهم سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان بیش از ۵۰۲ هزار نفر را گرفته و بیش از ۱۰ میلیون و ۱۵۴ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG