لینک های دسترسی

Breaking News

ورزش کردن مادران باردار، سود ماندگار به فرزندان شان نیز دارد - پژوهش


یافته‌های یک پژوهش جدید نشان داده است که فعالیت فزیکی در طول بارداری، نه تنها برای سلامتی مادر خوب است، بلکه شاید در درازمدت بر سلامت و بهبود مهارت‌های حرکتی کودکی که در بطن وی است، نیز تاثیرات مفید و ماندگار داشته باشد.

پژوهشگران در پوهنتون ایست کارولینا ایالت کارولینای شمالی در پژوهشی، شرایط و محیط دوران بارداری را بر سلامت کودکان بررسی کرده اند.

آنان متوجه شدند که نوزدانی که مادران شان در طول بارداری از نظر فزیکی فعال بودند، ضربان قلب قوی‌تری داشتند که نمایانگر قوت عضلات قلب آنان است.

این کودکان همچنان از نظر حرکی نسبت به کودکانی که مادران شان در هنگام بارداری فعالیت فزیکی و بدنی نداشتند، فعالتر بودند.

از آنجاییکه، ضربان قلب مادر و جنینی که در بطن وی است با هم هماهنگ می شود، تبش قلب مادر هنگام ورزش برای جنین نیز سودمند است و شاید این کودکان در آینده فعال تر از بقیه باشند.

نتایج این تحقیق که در ژورنال طب و علوم ورزشی و تمرینی نشر شده، حاکی از آن است که حتا تمرین بدنی و فعالیت فزیکی مادران باردار می‌تواند در کاهش چاقی کودکان نیز ممد واقع شود.

پیش از این، پژوهش دیگری ثابت کرده بود که فعالیت فزیکی زنان باردار از مشکلات زمان بارداری چون، تشویش و افسردگی و بیماری شکر ولادی کاسته و شانس ولادت ذریعۀ عملیات سیزارین را نیز می‌کاهد.

مطالعۀ دیگری که سال گذشته نشر شد، نشان داده بود که تمرین فزیکی در زمان بارداری از سبب کاهش درد و مدت زایمان می‌شود.

XS
SM
MD
LG