لینک های دسترسی

Breaking News

اکثر فزیوتراپست‌ها در امریکا آزار جنسی می‌بینند - سروی


فزیوتراپی اکنون در بخش‌های مختلف طب کاربرد دارد

برخورد نامناسب جنسی بیماران با فزیوتراپست‌ها در ایالات متحده به مثابۀ یکی از تجارب معمول کاری این کارمندان طبی باقی‌مانده است.

از جمع ۹۰۰ فزیوتراپست که در یک سروی تازۀ پوهنتون جورج واشنگتن ایالات متحده با آنان مصاحبه شده است، نزدیک به ۸۵ درصد شان گفته اندکه در جریان کار با اظهار نظر جنسی، تماس نامناسب و حتا تهاجم جنسی از سوی بیماران روبرو شده اند.

فزیوتراپی یک روش درمانی است که افراد مبتلا به بیماری های اعضای مختلف را از طریق حرکات فزیکی، تمرینات و مساژ بهبود می بخشد و فعالیت و تحرک بهتر اعضای آفت دیده را تامین می کند. کسیکه این روش درمانی را به مریض تطبیق می کند، فزیوتراپست است.

جیل بویسونالت، نویسندۀ این تحقیق به خبرگزاری رویترز گفته است که این وضعیت نظر به سروی که در سال‌های ۱۹۹۰ صورت گرفته بود، کماکان بدون تغییر باقی‌مانده است. حدود نصف مصاحبه دهندگان گفته اند که در یک سال گذشته با سلوک نامناسب جنسی بیماران شان روبرو شده اند.

نتایج پژوهش جدید که در ژورنال فزیوتراپی ایالات متحده نشر شده است، حاکی از آن است که کارمندان طبی در امریکا ۱۶ بار بیشتر معروض به خطر خشونت‌های غیر مهلک از جمله رفتار نامناسب جنسی روبرو اند.

حدود ۸۰ درصد فزیوتراپست‌هایی که در این مطالعه با آنان مصاحبه شده است زنان و متباقی مردان بودند، حالانکه بیماران آنان زنان و مردان، مساویانه، بوده اند.

زنان فزیوتراپست که با بیماران مرد سر و کار داشته اند بیشتر از آزار جنسی به ویژه چشم دوختن بیماران، چرب زبانی، تماس نامناسب، پیشنهاد ملاقات خصوصی، پیشنهاد آمیزش جنسی و استمنا شکایت داشته اند.

پایان نامۀ این سروی شامل بیانات شماری از فزیوتراپست‌هایی است که در این تحقیق شرکت داشته اند. یکی از آنان گفته است که برخورد بیمارش با وی بسیار آزاردهنده بود و اکنون که ۲۰ سال از آن رویداد می‌گذرد، هنوز هم آزارش می‌دهد.

برخی دیگر از این فزیوتراپست‌ها از نبود حمایت از سوی اداره، فقدان آموزش و پالیسی در برخورد با چنین رویدادها شکایت کرده اند. یکی گفته است که پس از شکایت از چنین مورد به آمرش به وی گفته شد که "این بخشی از کار است".

پاول سپکتر، استاد در پوهنتون فلوریدا، که در این سروی سهم ندارد، به خبرگزاری رویترز گفته است که در مطالعات آینده باید به پالیسی و طرزالعمل‌های ادارات ارایه کنندۀ خدمات طبی به ویژه فزیوتراپی نیز تمرکز شود.

آقای سپکتر گفت "در یک ادارۀ دارای فضای خوب، آمران از زیردستان شان حمایت می‌کنند. پالیسی هایی برای جلوگیری از این تجربه و پاسخ گویی مناسب به آن وجود دارد".

XS
SM
MD
LG