لینک های دسترسی

Breaking News

تظاهرات پورتلند وارد ۸۰مین روز شد 


پولیس در شهر پورتلند ایالت اوریگن، تظاهرات صلح آمیزی را که روز گذشته آغاز شده بود، آشوب اعلام کرده و برای متفرق کردن اعتراض کنندگان از گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج کننده کار گرفت.

ویب سایت محلی Oregonlive.com نوشته است که اکثر افراد پولیس ضد آشوب، به نظر می‌رسیدند افسران پولیس پورتلند باشند. با آنهم برخی از آنان لباس‌های خاکستری رنگ به تن داشتند و واضح نبود که مربوط کدام اداره استند.

در ویدیوهایی که در تویتر نشر شده است، افسران پولیس در حال درگیری با اعتراض کنندگان دیده می‌شوند و به معترضین دستور می‌دهند که از جاده ها بیرون شوند.

برخی گزارش‌ها حاکی است که پولیس پس از آن تظاهرات را آشوب اعلام کرد که برخی از اعتراض کنندگان بر خلاف دستور پولیس وارد یکی از ساختمان‌ها شدند.

پس از جان باختن جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست در بازداشت پولیس، اعتراض کنندگان ۸۰ روز است که بر خلاف "نژادپرستی سیستماتیک و مظالم پولیس" در پورتلند دست به تظاهرات زده اند.

جورج فلوید پس از آن جان باخت که یک افسر سفید پوست برای حدود نه دقیقه روی گردن اش زانو زده بود.

مرگ فلوید سبب تظاهرات گسترده در کم و بیش ۳۰ ایالت امریکا به شمول شهر واشنگتن دی سی شد. هرچند تظاهرات در دیگر شهرهای امریکا متوقف شده است، در پورتلند کماکان ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG