لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور غنی خواهان انتخابات شفاف فدراسیون فوتبال شد


محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، حین دیدار با بازیکنان لیگ برتر فوتبال افغانستان و تقدیر از آنان، خواهان انتخابات شفاف در فدراسیون فوتبال شد.

رئیس جمهور غنی در دیدار با بازیکنان تیم های شاهین آسمایی، میوند اتلان و اعضای فدراسیون فوتبال افغانستان تاکید کرد که رئیس جدید فدراسیون فوتبال افغانستان "باید بدون مداخلۀ افراد و گروه ها بر اساس مقررات بین المللی و فدراسیون جهانی فوتبال" انتخاب شود.

قراربود انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال افغانستان که از میعاد آن بیش از دو سال می گذرد، در ماه اپریل ۲۰۱۷ برگزار شود، اما به دلیل مداخلۀ برخی مقامات و اعضای پارلمان افغانستان، فدراسیون فوتبال آسیا انتخابات را برای مدت نا معلومی به تعویق انداخت.

دو هفته پیش یک هیأت فدراسیون فوتبال آسیا جهت بررسی شرایط انتخابات فدراسیون فوتبال افغانستان، در کابل با رهبران حکومت افغانستان ملاقات کرد.

تا حال نتیجۀ بررسی این هیأت اعلام نشده و در صورت ثابت شدن دخالت افراد به شمول مقامات دولتی در انتخابات فدراسیون فوتبال، احتمال تعلیق فعالیت این فدراسیون وجود دارد.

رئیس جمهور افغانستان امروز تعهد کرد که برای رشد ورزش در سطح ولایات و ولسوالی ها "مجتمع های ورزشی" را ایجاد خواهد کرد.

رئیس جمهور غنی حین دیدار با ورزشکاران افغان گفت که جوانان افغان به تهدید ها تن نمی دهند
رئیس جمهور غنی حین دیدار با ورزشکاران افغان گفت که جوانان افغان به تهدید ها تن نمی دهند

نهاد ها و کلب های مختلف ورزشی افغانستان همواره از عدم توجه در رشد و حمایت مالی ورزش، از رهبران حکومت وحدت ملی شکایت کرده و گفته اند با وجودیکه رشته های مختلف ورزشی تواسته است در اتحاد و همسویی اقوام مختلف افغانستان نقش عمدۀ را بازی کند، اما حکومت توجه به این سکتور را در اولویت کاری خود قرار نداده است.

رئیس جمهورغنی مسابقه نهایی میان تیم های شاهین آسمایی و میوند اتلان را نمونۀ گام مثبت جوانان افغانستان عنوان نمود و تاکید کرد که این مسابقه نشان میدهد که جوانان افغان به تهدید ها تن نمی دهند.

بازی نهایی لیگ برتر میان تیم های شاهین آسمایی و میوند اتلان که به پیروزی شاهین آسمایی انجامید با استقبال گرم مقام ها و مردم افغانستان روبرو شد .

اکنون انتظار ها از لیگ برتر بیشتر شده و برای نخستین بار شاهین آسمایی به رقابت های کلوپ آسیا گام نهاده است .

لیگ برتر بازی هایش را از هشت تیم از هشت زون افغانستان آغاز کرد و سرانجام در این بازی ها شاهین آسمایی مقام اول و میوند اتلان مقام دوم را کسب کردند.

XS
SM
MD
LG