لینک های دسترسی

Breaking News

"آتش و خشم" پرفروش ترین کتاب یک روز پس از انتشار 


فقط یک روز پس از انتشار "آتش و خشم" - حکایت کمپاین انتخاباتی و کارکرد دونالد ترمپ در قصر سفید - این کتاب در صدر پرفروش ترین های آمازون قرار گرفته است.

یک نمایندۀ شرکت آمازون به تلویزیون CNBC گفته است که علاقمندی به این کتاب در ۷۲ ساعت پس از نشر آن رو به افزایش بوده و حالا "در صدر پر فروش ترین کتاب های چاپی، کتاب های کیندل و کتاب های شنیداری" قرار گرفته است.

تا حال شمار دقیق نسخه های فروخته شدۀ این کتاب بحث برانگیز اعلام نشده، اما در کتاب فروشی های شهر های عمدۀ ایالات متحده همچو واشنگتن دی سی، نیوریاک، لاس انجلس، و سایر شهر ها، دستۀ اول این کتاب ها تمام شده و مشتریان انتظار نسخه های تازۀ آن را دارند.

وکلای مدافع دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، تلاش کردند تا جلو نشر این کتاب را بگیرند، اما با وجود آنهم، این کتاب قبل از وقت تعین شده، به چاپ رسید و به بازار عرضه شد.

مایکل وولف در این اثرش کتاب که روز جمعه انتشار یافت، دوران مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و پس از رسیدن رئیس جمهور ترمپ را به قصر سفید، مورد موشگافی قرار داده است.

این کتاب، سال نخست ادارۀ آقای ترمپ در مقام ریاست جمهوری را "هرج و مرج" بیان داشته و به نقل از مقامات قصر سفید، رئیس جمهور ترمپ را یک شخص "کودک صفت که احتمالاً نیاز به داکتر روانشناس" دارد، خطاب کرده است.

در واکنش به نشر این کتاب، رئیس جمهور ترمپ ناوقت روز جمعه در یک پیام تویتر، آقای وولف، نویسندۀ این کتاب را شخص "جعلکار" خطاب کرده که فقط خواسته است با نشر چنین محتوی، "کتاب خسته کن بی معنی اش" را به فروش برساند.

رئیس جمهور ترمپ در پیام تویتر خود بدون ذکر نام کتاب "آتش و خشم" و نویسندۀ آن، رسانه ها را متهم ساخته که برای هدف قرار دادن وی، گویا از هر وسیلۀ کار می گیرند.

دفاع از محتویات کتاب

مایکل وولف نیز در برابر حملات لفظی رئیس جمهور ترمپ، خاموشی اختیار نکرد و گفت که هر آنچه در کتاب نوشته است، از دفاع خواهد کرد.

نویسنده گفته است که این کتاب را بر اساس مصاحبه با حدود دوصد تن از نزدیکان ادارۀ ترمپ نوشته است.

آقای وولف در مصاحبه ای با تلویزیون CNBC گفته است که "اعتبار من توسط یک مردی مورد سوال قرار گرفته است که اعتبار خود او تا حال نسبت به اعتبار هر فرد دیگری که به زمین پا نهاده است، کمتر است."

قرار بود این کتاب به تاریخ نهم جنوری به بازار عرضه شود، اما قبل از معیاد تعیین شده، نسخه هایی از این کتاب به دسترس برخی از رسانه ها به شمول روزنامۀ گاردین، مجلۀ نیوریاک و خبرگزاری اسوشیتید پرس رسید.

روز نامۀ گاردین بخش های عمدۀ اتهاماتی را که در برابر رئیس جمهور ترمپ وارد شده است، نشر کرد.

دسترسی رسانه به این کتاب قبل از نشر آن، ممکن یکی از دلایلی باشد که این کتاب قبل تاریخ تعیین شده به بازار عرضه شود.

شک و تردید در مورد اتهامات

جاناتان لیمایر، خبرنگار اسو شیتید پرس در قصر سفید، که قبل از انتشار کتاب "آتش و خشم" یک نسخۀ آن را به دست آورده است، برخی از معلومات سری را که در این کتاب نشر شده، پرسش بر انگیز عنوان کرده است.

آقای لیمایر گفته است که "به نظر می رسد که برخی موضوعاتی که در این کتاب ذکر شده است، به صورت کامل دقیق نیست. به گونۀ مثال، این کتاب ادعا کرده است که دونالد ترمپ نمی دانست که جان بینر، رئیس پیشین مجلس نمایندگان امریکا، کی بود."

آقای لیمایر به نقل از مقامات قصر سفید نوشته است که چنین ادعا "احمقانه" است، زیرا اگر آرشیف پیام های تویتر رئیس جمهور ترمپ بررسی شود، معلوم می شود که آقای ترمپ چندین پیام در مورد آقای جان بینر در صفحۀ تویتر خود نوشته است. بنا بر این، به نظر می رسد که همه مسایلی که در کتاب "آتش و خشم" ذکر شده، کاملاً دقیق نیست.

اما بر خلاف ادعای مقامات قصر سفید که گویا آقای وولف به رئیس جمهور دسترسی نداشته است، این خبر نگار اسو شیتید پرس گفته است که چنین ادعای قصر سفید نیز واقعیت ندارد، زیرا به گفتۀ او نویسندۀ کتاب "آتش و خشم" دسترسی "نامحدود" در قصر سفید داشته است.

XS
SM
MD
LG