لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: اگر رسانه های اجتماعی نبود، شاید در قصر سفید نمی بودم


تویتر آقای ترمپ را حدود ۴۱ میلیون کاربر این شبکه تعقیب می کند

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، از نشر پیام هایش در رسانه های اجتماعی به خصوص تویتر دفاع کرد و تاکید دارد که بدون نشر چنین پیام ها نمی توانست برندۀ انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ شود.

رئیس جمهور ترمپ در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس گفت که با استفاده از پیام هایش در تویتر قادر می شود تا بر رسانه هایی که به گفتۀ وی، پوشش خبری شان "غیر منصفانه" است، فایق آید.

آقای ترمپ گفته است که "اگر صادقانه بگویم، اگر رسانه های اجتماعی نمی بود، شاید اینجا {در قصر سفید} نمی بودم."

در این مصاحبه آقای ترمپ گفته است زمانیکه "کسی در مورد من چیزی می گوید، به آن رسیدگی می کنم. بدون رسانه های اجتماعی، هرگز قادر نخواهم بود تا حرف های خود را بگویم".

رهبران حزب جمهوریخواه بار ها از آقای ترمپ خواسته اند تا از نشر پیام های متواتر در رسانه های اجتماعی خود داری کند و رئیس جمهور ترمپ نیز تائید می کند که شماری از دوستانش از وی تقاضا کرده اند تا از رسانه های اجتماعی استفاده نکند.

رئیس جمهور ترمپ به صورت معمول بر مخالفین سیاسی و رسانه ها از طریق صفحۀ تویتر خود تاخت و تاز می کند و در اغلب موارد از صبح وقت گرفته تا ناوقت شب پیام هایش را در رسانه های اجتماعی به خصوص تویتر نشر می کند. تویتر آقای ترمپ را حدود ۴۱ میلیون کاربر این شبکۀ اجتماعی تعقیب می کند.

بر اساس گزارش ها، در برخی موارد، پیام های رئیس جمهور ترمپ در صفحۀ تویترش "نادرست است و در برگیرندۀ تاخت و تاز های شخصی" بوده است.

به گونۀ مثال، در ماه مارچ ۲۰۱۷، آقای ترمپ بدون اینکه شواهدی ارایه کند، ادعا کرد که باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، دستور داده بود تا در برج ترمپ واقع در شهر نیویارک، "سیم کشی" صورت بگیرد تا از آن طریق گفت و شنودهای وی ثبت شود، ادعایی که آقای اوباما، آنرا رد کرد.

پس از چنین ادعا، مقامات ادارۀ تحقیقات فدرال و وزارت عدلیه ایالات متحده در ماه سپتامبر در محکمه گفتند که چنین چیز در سوابق کاری آنان وجود ندارد.

علاوه بر آن، انتقاد های رئیس جمهور ترمپ از باب کورکر، سناتور امریکایی، موجب شد تا آقای کورکر نیز از خود واکنش نشان بدهد. این سناتور امریکایی در پاسخ به پیام های تویتر آقای ترمپ در صفحۀ تویتر خود نوشت که "شرم است که قصر سفید به یک مرکز مواظبت از بزرگسالان مبدل شده است. کدام کسی شاید به شفت کاری صبح غیر حاضری کرده است."

XS
SM
MD
LG