لینک های دسترسی

Breaking News

آمادگی های ماه رمضان در ایالات متحده


مسلمانان امریکا درحال آمادگی ها برای ماه رمضان

ماه قمری اسلامی زمان روزه داری در طول روز، با تمرکز بر کتاب مقدس مسلمانان یعنی قرآن است.

قرار است روز پنجشنبه هجدهم ماه جون همین هفته ، ماه مبارک رمضان آغاز شود و مسلمانان در سراسر جهان در حال آمادگی برای ایام روزه داری ، بازتاب ها و گردهمایی های اجتماعی اند.

در یک مسجد در نزدیکی شهر لاس آنجلس ایالت کالیفورنیای ایالات متحده، آمادگی ها به خاطر فرارسیدن ماه مبارک رمضان هم اکنون آغاز شده است.

انتظار می رود هزاران نفر در اولین شنبه ماه رمضان درجشن بزرگ در این مسجد شرکت کنند.

شیخ مصطفی عمر، رئیس تعلیمی یکی از مساجد کالیفرنیا میگوید که ماه رمضان روحیه نظم و انضباط را در ما تقویت میکند و کمک میکند تا نعمت های را بشماریم که به ما اعطا شده است.

او علاوه میکند که مسلمان منطقه همه روزه درین مسجد افطار خواهند کرد و غذای رایگان و آماده همه روزه برای روزه داران آماده خواهد شد. و نیز بخش بزرگتر اجتماع درینجا دعوت خواهند شد و بسیاری ازآنها دوستان از ادیان مختلف و همسایگان خواهند بود.

دعا الوان از جامعه اسلامی آرنج کونتی ایالت کالیفرنیا میگوید غذا های متنوع و از فرهنگ ها و کشور های مختلف برای افطار آماده خواهد شد که درحقیقت نشان دهندۀ تنوع در اشتراک جامعه اسلامی درآن منطقه است.

یکتن از اعضای مسجد می گوید این زمان ، زمان یک زندگی بهتر است. و قسما مانند سال نو است زیرا درین ایام آشنایی های قدیمی تازه میشوند و روابط اجتماعی محکمتر میگردد.

این نمادیست که در سرتا سر جهان اسلام با تغییرات جزیی تکرار میشود و آن شامل عبادت و سپری کردن اوقات خوش است و نوعی قدردانی از نعمت هاییست که انسان درین حیات از ان برخوردار است و فضای مسجد مانند هر سال دیگر در آغاز ماه رمضان مملو از هیجان فرارسیدن این ماه مبارک است.

آمادگی ها برای ماه رمضان در ایالات متحدۀ امریکا
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG