لینک های دسترسی

Breaking News

قصر سفید میزبان افطاری به مناسبت ماه رمضان بود


قصر سفید میزبان افطاری به مناسبت ماه رمضان بود

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، شب چهارشنبه ضمن میزبانی یک ضیافت افطاری در قصر سفید اظهار داشت که مسلمانان امریکایی در قوت و موقف ایالات متحده، سهم بارزی داشته اند.

رئیس جمهور امریکا طی سخنرانی اش گفت سهم گیری مسلمانان، در جریان ده سالِ بعد از واقعات دهشت افگنی یازدهم سپتمبر، به طور خاص حایز اهمیت بوده است.

بارک اوباما گفت "مسلمانان امریکایی در جمع اولین گروه از مأمورینی بودند که برای کمک به قربانیان در نیویارک شتافتند، در این میان یک مأمور سابق پولیس بود که با فرو ریختن برج های تجارتی در زیر خاک مدفون شد. مأمور کمک های عاجل که بسیاری از مردم را نجات داده و به محل مصئون نقل داد، پرستاری که به قربانیان التیام بخشید، عسکر قوای بحری که در وزارت دفاع به جانب شعله های آتش رفت تا مجروحین را از خطر نجات دهد. در دهمین سال یادبود از حملات ۱۱ سپتمبر، ما به این مردان و زنان را که قهرمانان امریکا می باشند، ارج خواهیم گذاشت."

در فهرست مدعوین این ضیافت افطاری، که به مناسبت بزرگداشت از ماه مبارک رمضان در قصر سفید برپا شده بود، بزرگان، فعالین، مقامات منتخبه و همچنان بزرگان ادیان دیگر شامل بودند. چند روز بعد از ختم ماه رمضان، دهمین سالروز حملات دهشت افگنی یازدهم سپتمبر نیز فرا می رسد.

XS
SM
MD
LG