لینک های دسترسی

Breaking News

رونمایی از موبایل های بدون بطری در امریکا


پژوهشگران در ایالات متحده از نمونۀ ابتدایی یک تیلفون همراه بدون بطری رونمایی کردند که انتظار می رود در آینده به مارکیت عرضه شود.

این گونه تیلفون های همراه بدون بطری توسط پژوهشگران پوهنتون واشنگتن در ایالت سیاتل طراحی شده که با استفاده از مقدار اندکی از سیگنال رادیویی که به نام موج فرکانس رادیو یاد می شود، کار می کند.

فمسی تالا، یک عضو از این پژوهشگران به خبر گزاری رویترز گفته است که "موج های فرکانس رادیو در همه اطراف ما موجود است. به گونۀ مثال، دستگاه نشرات موج FM، موج متوسط، دستگاه نشرات تلویزیون و برج تیلفون های همراه. همۀ این دستگاه ها امواج فرکانس رادیو را انتقال می دهند."

این تیلفون های بدون بطری اولین نمونۀ ابتدایی است که کارکرد آن بسیار ابتدایی است. در نگاه اول، این تیلفون ها به گونۀ یک تختۀ مدار "circuit board" به نظر می رسد که چندین بخش آن با هم متصل شده است. شخصی که می خواهد تماس تیلفونی بر قرار کند، باید با استفاده از گوشی تیلفون یا Headphone دکمه را فشار بدهد و با طرف مقابل گفت و شنود نماید.

اما پژوهشگران می گویند که پلان دارند تا این تیلفون ها را بیشتر انکشاف بدهند که صفحۀ نمایش یا Screen آن به انرژی کمتر نیاز داشته باشد و حتی یک کمرۀ ابتدایی در آن اضافه کنند. طراحان این تیلفون های همچنین پلان دارند تا یک تیلفون همراه بدون بطری را دیزاین کنند که از انرژی آفتاب استفاده خواهد کرد.

طراحان این تیلفون ها گفته اند که تولید آنان بین هشت تا نه ماه را در بر گرفته و سپس به مارکیت عرضه خواهد شد. اما در مورد جزئیات پلان شان چیزی بیان نکردند.

با آنهم یکی از اعضای تیم پژوهشگران، نظر اجمالی در مورد تاثیر این گونه تیلفون ها بر تکنالوژی تیلفون های همراه کرد.

این عضو تیم گفت که "در آینده هر تیلفون همراه هوشمند با یک حالت یا Mode[یک بطر قابل چارچ و تعویض] به مارکیت خواهد آمد که شما می تواند در صورت تمام شدن بطری، حد اقل یک پیام صوتی بگذارید."

این ابتکار یگانه تلاش در راستای بهبود تکنالوژی تیلفون های همراه و هوشمند نیست. پژوهشگران در پوهنتون های بریستول و سوری واقع در بریتانیا در تلاش اند تا ابر مخزن های انرژی را به وجود بیاورند که به اعتقاد آنان، تیلفون های همراه هوشمند قادر خواهد شد در ظرف چند دقیقه، چارج بگیرد.

XS
SM
MD
LG