لینک های دسترسی

Breaking News

قانون جنجالی ضد دهشت افگنی در روسیه توشیح شد


فعالان حقوق بشر از این اقدام حکومت انتقاد کرده اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه تعدیلات جنجال برانگیزی را در قوانین مبارزه با دهشت افگنی آن کشور توشیح کرد که سر و صداهای زیادی را در میان فعالان حقوق بشر در روسیه ایجاد کرده است.

تعدیلات جدید که از سوی پارلمان روسیه منظور شده بود، حتا بازجویی از افراد حد اقل ۱۴ ساله را مجاز دانسته و نیز در برگیرندۀ جزای حبس برای کسانی است که در گزارشدهی جنایات به مسوولان کوتاهی می‌کنند.

تعدیل دیگر، شرکت‌های مخابراتی را مکلف می‌سازد که معلومات را در مورد تماس‌های مشتریان برای چندین ماه نگهداری کنند، اقدامی که سود این شرکت‌ها را به شدت تهدید می‌کند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت ضمیمۀ این تعدیلات فرمانی از سوی رئیس جمهور صادر شده است که به ادارات حکومت صلاحیت نظارت و در صورت "پیامدهای ناخوش آیند" به ویژه "خطرات مالی" اختیار تغییر این قانون را می‌دهد.

قانون جدید شرکت‌های مخابراتی روسیه را مکلف می‌سازد که اطلاعات تماس‌های مشتریان را برای ۱۲ ماه و معلومات در مورد پیام‌های تلیفونی آنان را برای شش ماه حفظ کنند.

شرکت های مخابراتی شکایت دارند که برای اینکار، باید آن‌ها ظرفیت ذخیرۀ اطلاعات را ۱۰۰ چند بسازند که به کم از کم ۳۳ میلیارد دالر سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

به مجرد نشر اعلامیۀ کرملین در مورد تعدیلات جدید، اسهام شرک‌های بزرگ مخابراتی روسیه چون ام تی اس و میگافون به ترتیب ۲.۳ و یک درصد نزول کرد.

XS
SM
MD
LG