لینک های دسترسی

Breaking News

مسکو: به تحریم‌های امریکا پاسخ خواهیم داد


تحریم‌های ایالات متحده بر مسکو پس از الحاق کریمیه با روسیه وضع شد

ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه گفته است که تحریم‌های جدید ایالات متحدۀ امریکا بر روسیه روابط میان دو کشور را آسیب رسانده و مسکو با تدابیر خود به آن پاسخ خواهد داد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت "متاسف استیم که واشنگتن به حرکت در مسیر ویرانگر ادامه می‌دهد... باور ما این است که چنین رویکرد روابط دو جانبه را صدمه رسانده و روسیه تدابیر متناسب را اتخاذ خواهد کرد".

ایالات متحدۀ امریکا روز سه شنبه تحریم‌ها بر متشبثین و شرکت‌های روسی را که پس از پیوستن کریمیه به روسیه در سال ۲۰۱۴ وضع شده بود، گسترده تر ساخت.

به سلسلۀ این تحریم‌ها وزارت مالیۀ امریکا روز سه شنبه هفت تاجر و چند شرکت روسی را در فهرست تحریم‌ها افزوده و شهروندان و شرکت‌های امریکایی را از مراوده با آنان منع کرده است.

تحریم‌های امریکا بر روسیه در حالی گسترش می‌یابد که قرار است باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده درست تا یک ماه دیگر، قدرت را به دونالد ترمپ رئیس جمهور منتخب آیندۀ امریکا تحویل دهد.

اما مشخص نیست که این تحریم ها در حکومت آقای ترمپ که چندین بار به بهبود بخشیدن روابط با روسیه تاکید کرده است، نافذ خواهد ماند یا خیر.

برگرفته از گزارش‌های رویترز و اسوشیتدپرس

XS
SM
MD
LG