لینک های دسترسی

Breaking News

عربستان سعودی یک پناهگاه داعش را در ریاض از بین برد


(عکس از آرشیف)

عربستان سعودی می گوید که نیرو های امنیتی آن کشور یک پناهگاه گروه داعش را در شهر ریاض از بین برده اند.

ریاست امنیت دولتی عربستان سعودی روز پنجشنبه گفت که اعضای گروه داعش روی طرح انجام یک حمله انتحاری بر وزارت دفاع آن کشور کار می کردند.

در حمله نیرو های امنیتی عربستان سعودی بر پناهگاه داعش در سه نقطه مختلف پایتخت آن کشور، دو جنگجوی وابسته به داعش کشته و پنج تن دیگر آنان بازداشت شده است.

در اعلامیه ریاست امنیت دولتی عربستان سعودی آمده است که یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه داعش زمانی واسکت انتحاری خود را منفجر ساخت که نیرو های امنیتی خانه او را در منطقه «الرمال» در شرق ریاض محاصره کردند. در این خانه واسکت های انتحاری و مواد انفجاری تولید می شد.

یک جنگجوی دیگر داعش که در غرب ریاض در یک اپارتمان با سلاح پنهان شده بود، توسط نیرو های امنیتی سعودی کشته شد.

حمله سوم نیرو های امنیتی سعودی بر یک طویله اسپ در منطقه «الغنامیه» در جنوب ریاض انجام شد و به گفته مقام های امنیتی، این طویله مقر پناهگاه اعضای داعش در ریاض بود.

جنگجویان وابسته به داعش اخیراً حملات بمگذاری و گلوله باری را بر نیرو های امنیتی عربستان سعودی و مسلمانان شیعه در آن کشور افزایش داده اند.

بازداشت ۴۶ نفر به خاطر "تحریک اختلافات" در عربستان سعودی

عربستان سعودی در یک اقدام دیگر ۲۲ نفر به شمول یک شهروند قطر را به خاطر نشر مطالب ضد دولت از طریق رسانه های اجتماعی بازداشت کرده است.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی همچنین گزارش داده است که ۲۴ نفر دیگر در منطقه شمالی «حائل» به خاطر تحریک اختلافات قبیله یی توسط نیرو های امنیتی آن کشور بازداشت گردیده است.

جزییات بیشتر در مورد این بازداشت ها نشر نشده است.

این در حالیست که چند روز پیش سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی با صدور فرمانی ممنوعیت بر رانندگی زنان را در آن کشور لغو کرد.

XS
SM
MD
LG