لینک های دسترسی

Breaking News

سعودی تولید نفت را به بلندترین حد می‌رساند


شرکت دولتی نفت عربستان سعودی (ارمکو) گفته است که تولید نفت خام را در ماه اپریل به ۱۲.۳ میلیون بیرل در روز می‌رساند که تا کنون این مقدار تولید نفت پیشینه نداشته است.

پس از آنکه روسیه از همکاری در کاهش تولید نفت خودداری کرد، عربستان سعودی گفت که تولید نفت خام خود را روزانه به حدود ۳۰۰ هزار بیرل بیشتر می‌کند.

اقدام عربستان سعودی سبب شد که نرخ نفت خام در جهان روز دوشنبه نهم مارچ (۱۹ حوت) حدود ۲۵ درصد کاهش یابد. پس از جنگ خلیج در سال ۱۹۹۱ چنین افت نرخ نفت در جهان پیشینه نداشته است.

شرکت نفت عربستان سعودی روز سه شنبه دهم مارچ (۲۰ حوت) با نشر بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرده است که افزایش تولید نفت عربستان تاثیرات مثبت و دراز مدت مالی داشته باشد.

افزایش تولید نفت عربستان سعودی، روز دوشنبه، سبب رکود شدید شمار زیاد اسهام در بازارهای بین المللی شد و اسهام این شرکت حدود ۱۰ درصد نزول کرد و ارزش اسهام این شرکت را از ۱.۶۵ تریلیون دالر به ۱.۴ تریلیون دالر کاهش داد. اما روز سه شنبه، اسهام شرکت ارمکو در بازارهای بین المللی ۹.۷ درصد رشد داشت.

یک دلیل عمدۀ کاهش نرخ نفت در جهان، کاهش تقاضا در بازار است، زیرا پروازهای بین المللی به دلیل شیوع کروناویروس در جهان به شدت کاهش یافته است.

XS
SM
MD
LG