لینک های دسترسی

Breaking News

حوثی‌های یمن بر اهداف سعودی راکت بالستیکی پرتاب کردند


شورشیان حوثی گفته اند که آنان پایگاه ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را توسط میزایل رهبری شده هدف قرار دادند

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، گزارش داده است که حملۀ راکتی شورشیان حوثی بر یک کشتی جنگی آن کشور سبب انفجار در داخل کشتی شد که در نتیجۀ آن دو خدمۀ کشتی کشته و سه تن دیگر، زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، کشتی جنگی عربستان سعودی که در غرب بندر حدیده مصروف گشت زنی بود، هدف حملۀ سه قایق قرار گرفت که حامل انتحاری های حوثی بودند.

به گفتۀ مقامات سعودی، یکی از قایق ها در عقب کشتی اصابت کرد که موجب انفجار و آتش سوزی شد. اما شورشیان حوثی گفته اند که حمله توسط میزایل رهبری شده صورت گرفته است.

شورشیان حوثی ادعا کردند که آنان یک پایگاه نظامی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی را در جزیرۀ دریای سرخ توسط میزایل بالستیک هدف قرار دادند. شورشیان حوثی گفته اند که این حمله صبح روز سه شنبه بر پایگاه نظامی واقع بین یمن و اریتریا، صورت گرفت.

تا حال، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در مورد این ادعا واکنش نشان نداده است و معلوم نیست که آیا این حمله تلفاتی را در قبال داشته است یا خیر؟

در شش ماه گذشته، این دومین حملۀ شورشیان حوثی برکشتی های خارج از سواحل یمن می باشد.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی هشدار داده است که حمله بر کشتی های آن کشور، ممکن روند کمک های بشری را به شهروندان یمنی، مختل کند.

این حمله نشانۀ از تشدید جنگ در منطقۀ سواحل غربی یمن میان شورشیان حوثی و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی است. عربستان سعودی از حکومت عبد ربه منصور هادی که از حمایت جامعه بین المللی بر خوردار است، دفاع می کند و شورشیان حوثی از حمایت ایران برخوردار است.

از ماه مارچ ۲۰۱۵ میلادی به این سو، عربستان سعودی در همکاری با کشور های خلیج، هزاران حملۀ بمی را در یمن انجام داده اند. عربستان سعودی تلاش می کند تا حکومت عبد ربه منصور هادی که در حال حاضر در عربستان سعودی در تبعید به سر می برد، دوباره روی کار آید.

XS
SM
MD
LG