لینک های دسترسی

Breaking News

صدیقی: مردم در برابر سخنان حکمتیار بی‌تفاوت اند


صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار گفته است که او جز مخالفت با نظام‌های بر سر اقتدار پیام دیگر به مردم افغانستان نداشته است.

پس از سفر به پاکستان، آقای حکمتیار روز یک‌شنبه ۲۵ اکتوبر (چهارم عقرب) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که طالبان حکومت کنونی افغانستان را نمی‌پذیرند و به گفتۀ وی یگانه راه حل برای معضل افغانستان ایجاد حکومت موقت است.

در واکنش به طرح حکومت موقت، آقای صدیقی در یک پیام تویتر نوشته است که مردم افغانستان نسبت به سخنان گلبدین حکمتیار بی‌تفاوت اند.

رهبر حزب اسلامی افغانستان که در مورد نتایج سفرش به پاکستان با خبرنگاران صحبت می‌کرد، از "تعهد" و "همکاری صادقانۀ" پاکستان در راستای تامین صلح در افغانستان خبر داد.

او در حالی از همکاری پاکستان صحبت کرد که حکومت افغانستان همواره اسلام آباد را به پناه دادن به تروریستانی متهم کرده است که در افغانستان حملات را راه اندازی میکنند؛اتهامی که پاکستان آنرا همواره رد کرده است.​

گلبدین حکمتیار گفت که صلح در افغانستان تامین خواهد شد و ادعا کرد که خودش این کار را انجام خواهد داد.

آقای حکمتیار در جریان سفر به پاکستان با عمران خان، صدر اعظم و شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ آن کشور نیز دیدار کرد و در این جریان بیانات خبرساز و انتقاد آمیز نسبت به حکومت افغانستان نیز داشت.

رهبر حزب اسلامی افغانستان در واکنش به نا امنی‌ها در افغانستان گفت که تامین امنیت مسوولیت حکومت است و به گفتۀ وی اگر حکومت نمی‌تواند این مسوولیت را انجام دهد، آن را به مردم واگذار کند.

او با اشاره به مذاکرات جاری صلح افغانستان در قطر گفت که این مذاکرات تنها بین حکومت افغانستان و طالبان است و به گفتۀ وی این مذاکرۀ تمام افغان‌ها نبوده و در آن شمار زیاد احزاب سیاسی اشترک ندارد.

مذاکرات صلح میان هیات جمهوری اسلامی افغانستان و نمایندگان طالبان به تاریخ ۱۲ سپتمبر (۲۲ سنبله) در قطر آغاز شد، اما با گذشت کم و بیش شش هفته تا کنون نمایندگان دو طرف نتوانسته‌اند اختلافات شان را بر سر طرزالعمل مذاکرات حل کنند.

XS
SM
MD
LG