لینک های دسترسی

Breaking News

کشف لاشۀ یک کشتی روسی با خزانۀ ده ها میلیون دالر طلا


کشتی جنگی زرهی دیمیتری دونسکوی ساخت روسیه در سال ۱۹۰۵ میلادی، یعنی ۱۱۳ سال قبل غرق شد

یک شرکت کوریای جنوبی ادعا کرده است که لاشۀ یک کشتی روسی را کشف کرده است که حامل به ارزش ده ها میلیون دالر امریکایی طلا است.

ادعای یک شرکت کوریای جنوبی موسوم به South Korea's Shinil Group مبنی بر کشف لاشۀ یک کشتی جنگی روسی که حامل خزانه طلا به ارزش ۱۳۰ میلیارد دالر امریکایی است، با شک و تردید محققان و ناظرین قرار گرفته است.

گروه شینیل که ماه گذشته شکل گرفت، ادعا کرده است که بقایای کشتی جنگی زرهی دیمیتری دونسکوی را دریافته است، کشتی که در سال ۱۸۸۰ میلادی ساخته شد و در ۱۹۰۵ میلادی، پس از جنگ با کشتی جاپانی ها غرق شد.

آن شرکت گفته است که کشتی حامل به ارزش ۱۳۰ میلیارد دالر طلا است و هفتۀ آینده شواهد آن را برای اثبات ادعای خود، به نشر خواهد رساند.

پارک سنونگ، سخنگوی آن شرکت، به این باور است که کشتی حامل بکس های طلا است و این حرف از لحاظ تاریخی به اثبات رسیده است. در تصویر و نوار ویدیویی که شرکت تحقیقاتی به نشر سپرده نام کشتی به چشم می خورد.

اعلام کشف این کشتی، با واکنش انستتیوت علوم اقیانوس و تکنالوژی که مربوط دولت کوریای جنوبی است، مواجه شده است. این انستتیوت به رسانه های آن کشور گفته است که لاشۀ این کشتی روسی در سال ۲۰۰۳ میلادی کشف شده بود.

XS
SM
MD
LG