لینک های دسترسی

برنده شدن گینگریچ در کرولینای جنوبی


برنده شدن گینگریچ در کرولینای جنوبی

نیوت گینگریچ رئیس پیشین کانگرس ایالات متحده در میان سایر داوطلبان حزب جمهور خواه برای کاندیداتوری ریاست جمهوری در ایالت کرولینای جنوبی برنده اعلان شد.

این در حالیست که حزب جمهورخواه تلاش دارد برای انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در ماه نومبر برگزار شود، کاندیدی را برای رقابت با رئیس جمهور اوباما دریابد.

گینگریچ توانست در این ایالت 40 فیصد آرا را کسب کند. به همین ترتیب مت رامنی والی سابق ایالت مسه چوستس با 28 فیصد در ردیف دوم قرار گرفت.

گینگریچ توانست در مقابل مت رامنی که از سایر نامزدان پیشی داشت، پیروز شود. مت رامنی بخاطر سرمایه اش مورد انتقاد رقبای دیگر حزب جمهور خواه قرار گرفته است.

گینگریچ گفت "ما مانند حد اقل یک کاندید، سرمایه نداریم، ولی ما مفکوره داریم و مردم را داریم. و ما در کرولینای شمالی ثابت ساختیم که قدرت مردمی با مفکوره های درست، سرمایۀ بزرگ را شکست میدهد، و با کمک شما، این موضوع را یک بار دیگر در ایالت فلوریدا ثابت خواهیم ساخت."

فقط یک هفته قبل توقع میرفت که مت رامنی به سادگی در این ایالت برنده خواهد شد، ولی مبارزات انتخاباتی وی با در نظر داشت سابقۀ کاری اش مورد ضربات شدید قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG