لینک های دسترسی

Breaking News

انفجارات در سوریه 44 کشته بر جا گذاشت


This image from amateur video made available by the Ugarit News group on Wednesday, Dec. 21, 2011, purports to show security forces entering the university in Aleppo, Syria.(AP Photo/Ugarit News Group via APTN) THE ASSOCIATED PRESS CANNOT INDEPENDENTLY VE

دامنۀ انفجارات انتحاری به سوریه نیز کشانیده شد. مقامات سوری خبر میدهند که در نتیجۀ وقوع دو انفجار انتحاری در دمشق، بیش از چهل تن کشته و حدود یکصد تن دیگر زخمی شده اند.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش میدهد که دو حمله کنندۀ انتحاری امروز جمعه، با وسایط نقلیۀ مملو از مواد انفجاری، تسهیلات امنیتی را مورد هدف قرار دادند.

سنا یا آژانس دولتی سوریه تصاویر دلخراشی را به نشر سپرده که گفته میشود از انفجارات امروزی در دمشق می باشد. به قول آژانس خبری سنا، مردم در دمشق و چندین شهر دیگر تجمع نموده و علیه این حملات به مظاهره پرداخته اند.

شاهدان صحنه گزارش میدهند که به دنبال وقوع این انفجارات، صدای گلوله باری ها نیز در محل شنیده شده است. مقامات سوری میگویند که ممکن این حملات، کار تندروان القاعده باشد.

این دو انفجار زمانی رخ میدهد که یک هیئت اتحادیۀ عرب جهت تشکیل گروه ناظرین در سوریه، به دمشق رسیده است. گزارش ها میرسانند که برخی از اعضای این هیئت امروز از محل حملات انتحاری نیز دیدار نمودند.

در همین حال مخالفین رژیم بشار الأسد در سوریه، خواهان تظاهرات علیه این هیئت اتحادیۀ عرب گردیده اند. از سوی دیگر خبر داده شد که نیرو های امنیتی سوریه امروز نیز حد اقل چهارده تن مظاهره کنندگان را کشته اند.

XS
SM
MD
LG