لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان تقاضای آتش بس در ماه رمضان را رد کردند


طالبان گفته اند که افغانستان هنوز هم تحت اشغال نیروهای خارجی است

طالبان مسلح تقاضای آتش بس در ماه رمضان را که از سوی شورای سرتاسر علمای افغانستان پیشنهاد شده بود، رده کرده و گفته اند که در این ماه به جنگ ادامه خواهند داد.

گروه طالبان با نشر اعلامیه یی که از سوی ذبیح الله مجاهد سخنگوی آن گروه به رسانه ها فرستاده شد، گفته است که افغانستان هنوز هم تحت اشغال نیروهای خارجی است.

شورای سرتاسری علمای افغانستان روز جمعه گذشته در نشستی با رئیس جمهور محمد اشرف غنی و با نشر بیانیه یی از تمام گروه های درگیر در جنگ خواست تا در ماه رمضان آتش بس کنند.

مولوی محمد شفیع عضو شورای سرتاسری علمای افغانستان به صدای امریکا گفت که علمای دینی به اساس مکلفیت دینی شان از جناح های درگیر در جنگ تقاضا آتش بس را کرده اند.

مولوی محمد شفیع می گوید که "روزه ماه عبادت و حرمت است که تمام مسلمانان به الله رجوع می کنند، با در نظرداشت به این اصل اسلامی از تمام جناح ها خواهش کردیم که از تشدد و خونریزی دست بکشند و آتش بس کنند که این به نفع تمام ملت است."

محمد قاسم حلیمی سخنگوی شورا سرتاسری علمای افغانستان نیز می گوید که این یک پیام دعوت است.

بر اساس تقویم روز نخست ماه رمضان در پایان هفتۀ روان خواهد بود، اما اینکه آغاز ماه رمضان بر اساس رویت ماه تایید می شود، تا هنوز مشخص نیست که روز نخست ماه روزه با کدام روز مصادف خواهد بود.

XS
SM
MD
LG