لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: در بدل رهایی گروگان ها، افراد ما را از زندان ها رها کنید


تصاویر دو گروگان از نوار ویدیویی که طالبان به صدای امریکا ارسال کرده اند، گرفته شده است.

طالبان تصاویر ویدیویی تازه از دو استاد پوهنتون امریکایی در کابل را منتشر کردند که در آن این دو گروگان از دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده و مالکوم ترنبول، صدراعظم آسترلیا تقاضا مینمایند تا در مورد آزادی شان با این گروۀ شورشی مذاکره نماید.

کیفن کینگ، امریکایی ۶۰ ساله، و تیموتی ویکس آسترالیایی، ۴۸ ساله در ماۀ اگست سال گذشته از نزدیکی پوهنتون امریکایی کابل، اختطاف شدند.

گروگان ها در این نوار ویدیویی گفتند که گروۀ طالبان در بدل رهایی آن ها خواهان رهایی افراد مربوط به این گروه اند که در پایگاۀ هوایی بگرام، و محبس پلچرخی کابل زندانی می باشند.
این دومین نوار ویدیویی است که از جانب طالبان از ماۀ جنوری به این طرف بحیث سند زنده بودن دو مرد اختطاف شده، بخاطر اعمال فشار برای انجام تقاضای شان، به رسانه ها فرستاده شده است.
گفته میشود آن دو نفر در قید شبکۀ حقانی، میباشند.

این تصاویر ویدیویی در زمانی منشر میشود که گفته میشود مقامات افغان پلان اعدام گروهی از طالبان زندانی را دارد که به اتهام دهشت افگنی به اعدام محکوم شده اند.
وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش گفت که این نوار ویدیویی را تحت بررسی دارند و هنوز در موقفی قرار ندارند که در مورد آن اظهار نظر کنند. اما یک مقام این وزارت یکبار دیگر خواهان رهایی بدون قید و شرط گروگان ها شد.

XS
SM
MD
LG