لینک های دسترسی

Breaking News

ادامه درگیری ها بین کامبودیایی ها و تایلندی ها


ادامه درگیری ها بین کامبودیایی ها و تایلندی ها

دیپلمات های منطقوی مساعی شان را برای ختم درگیری های سرحدی بین کامبودیا و تایلند که وارد چهارمین روز شده، درحالی داخل اقدام شده اند که دوجانب از شورای امنیت ملل متحد تقاضای کمک نموده اند.

خبرنگاران وسایر شاهدان عینی صدای شلیک اسلحه وافنجارات توپخانه یی را صبح روز دوشنبه در نزدیکی «معبد پریه وییر» گزارش داده اند. آنجا یک مکان میراث جهانی است که نقطه مرکزی درگیری ها می باشد. کامبودیا مدعی است یک قسمت معبد 900 ساله هندوان بعد از شلیک توپخانه تایلند ویران شده است.

هنوز واضح نیست درتازه ترین دیگری های شام یکشنه و روز دوشنبه چه تعداد نفر زخمی شده باشند. اما تایلند قبلا با اظهار شکایت گفته بود دو نفر کشته و 13 تن زخمی شدند، درحالی که کامبودیا گفت این کشور سه کشته داشته است.

پانیتان واتانایاگورن، سخنگوی حکومت تایلند روز دوشنبه گزارش هایی مبنی بر دخول نظامیان تایلندی به کامبودیا را تکذیب کرد. او می گوید عساکر کشورش فقط دردفاع ازخودشان شلیک کردند.

سخنگوی حکومت تایلند گفت: "ما متعهد به حراست از قلمرو وزندگی مردم تایلند هستیم. ما قصد کار دیگری را نداریم. ما همچنین چندین شلیک هشداریه مستقیم به منبع هدف داشتیم که این ماهیت یک عمل نظامی است."

کشورهای همسایه از هردوکشور خواسته اند تا از خود خویشتن داری نشان دهند.

XS
SM
MD
LG