لینک های دسترسی

Breaking News

مجسمهٔ شکیرا، خوانندهٔ معروف در زادگاهش در کولمبیا رونمایی شد


مجسمهٔ شکیرا، آواز خوان کولمبیایی که از شهرت جهانی برخوردار است
مجسمهٔ شکیرا، آواز خوان کولمبیایی که از شهرت جهانی برخوردار است

شهر بارانکیلا، زادگاه شکیرا، آواز خوان معروف امریکایی کولمبیایی‌تبار، روز سه‌شنبه ۲۶ دسمبر (پنجم جدی) از مجمسهٔ ۶.۵ متری این ابرستارهٔ موسیقی در سواحل دریای کارایب رونمایی کرد.

این مجسمه که از برونز و المونیم ساخته شده است،‌ اندام سراپای این آوازخوان معروف را با یکی از حرکات رقص منحصر به خودش نشان می‌دهد.

در سنگ نوشتهٔ قسمت پایینی مجسمه از استعداد منحصر به فرد و صدای شکیرا که "توده‌های مردم را به حرکت می‌آورد" ستایش شده است. در مراسم رونمایی این مجسمه،‌ ویلیام مبارک و نیدیا ریپول، والدین شکیرا، نیز حضور داشتند.

شکیرا که ۴۶ سال سن دارد، در صفحهٔ رسمی ایکس خود از یینو مارکز، مجسمه‌ساز، و شاگردانش که استعداد هنری شان را در ساخت این مجسمه به نمایش گذاشته اند، تشکر کرده است.

شکیرا ایزابل مبارک ریپول که بیشتر به نام شکیرا شهرت دارد،‌ نزدیک به ۸۰ میلیون البوم را در سراسر جهان فروخته و تا حالا سه جایزهٔ معتبر موسیقی گرامی را به دست آورده است.

اما این آوازخوان پر آوازه اخیراََ به دلایل کاملاََ متفاوت در سرخط خبرها قرار گرفته است، زیرا به دلیل عدم پرداخت مالیات در اسپانیا زیر تحقیق قرار گرفت و میلیون‌ها یورو برای حل و فصل مسایل مرتبط به مالیات پرداخته است.

نام شکیرا در اسناد افشا شده موسوم به ''اوراق پاندورا'' که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده، نیز ذکر شده است. این اسناد ثروت و استراتیژی فرار مالیات نخبگان سراسر جهان را افشا کرد.

پس از آن، شکیرا آهنگ جدید و موفقی را با دی جی بیزاراپ،‌ یک تهیهٔ کنندهٔ ارجنتاینی،‌ منتشر کرد که بیش از ۶۶۶ میلیون در یوتیوب تماشا شده و در جوایز گرامی لاتین، برندهٔ جایزهٔ آهنگ سال ۲۰۲۳ شد.

گروه

XS
SM
MD
LG