لینک های دسترسی

Breaking News

سه منسوب پولیس پاکستان به اتهام شکنجه یک افغان توقیف شدند- مشعل


عاطف مشعل، سفیر افغانستان در پاکستان می‌گوید که سه منسوب پولیس پاکستان به اتهام شکنجه و آزار واذیت یک مهاجر افغان، توقیف و دو منسوب دیگر پولیس از وظیفه برکنار شده اند.

راضی الله معروف به "عامر تهکالی" به اتهام توهین به پولیس دستگیر شده بود.

چند روز پیش ویدیوی منسوب به این شهروند افغان در رسانه های اجتماعی نشر شد که او را در توقیف پولیس در حالی نشان می‌داد که نیمه برهنه بوده و در صورت اش نشانه‌های شکنجه دیده می‌شد.

پس از نشر این ویدیو، مطبوعات و رسانه های اجتماعی برخورد پولیس را محکوم کرده و خواستار محاکمه افراد دخیل در قضیه شدند.

آقای مشعل امروز جمعه ۲۶ جون (ششم سرطان) در صفحهٔ تویتر خود نوشته است که از خانواده عامر بازدید کرده و مقامات پاکستانی به او اطمینان داده اند که قضیه را بررسی می‌کنند.

پیش از این رویداد، ویدیویی از عامر در رسانه های اجتماعی به نشر رسیده بود که در آن عامر با برخی جوانان دیگر نام بعضی روسای پولیس محلی را گرفته و به آن‌ها توهین می‌کند.

پس از انتشار این ویدیو، پولیس عامر را دستگیر کرده و ویدیوی دیگری را ثبت کردند که در آن عامر بخاطر اظهارات توهین آمیزش به پولیس معذرت می‌خواهد.

تاکنون مقامات پاکستانی به گونهٔ رسمی درباره دستگیری و یا برکناری پولیس در قضیهٔ عامر چیزی نگفته اند.

شماری از مردم خیبر پختونخوا نیز علیه بدرفتاری پولیس در مقابل عامر دست به اعتراض زده و خواهان محاکمه پولیس دخیل در این قضیه شده اند.

عامر با خانواده اش در شهر تهکال پشاور زندگی می‌کنند.

این حادثه در حالی رخ داده که چندی پیشتر دو رویداد جداگانه که در داخل و مرز ایران رخ داد، حد اقل ۱۵ مهاجر افغان جان باختند و شمار دیگری هنوز هم ناپدید اند.

بر اساس آمار حکومت افغانستان، ۲.۴ میلیون مهاجر افغان در پاکستان و ۲.۵ میلیون دیگر در ایران زندگی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG