لینک های دسترسی

Breaking News

استفاده از اپلکیشن برای خرید غذای ارزان


اپلکیشن " برای مصرف مناسب است" که هدف آن جلوگیری از اسراف مواد غذایی و کاهش تولید کاربن دای اکساید است، با استقبال گسترده در آلمان روبرو شده است.

رستوران‌هایی که با این اپلکیشن وصل اند، غذاهای باقیماندۀ شان را به نرخ ارزان به فروش گذاشته و مشتریان نیز می‌توانند ارزانترین غذا را از نزدیک‌ترین رستوران اطراف شان خریداری کنند.

این اپلکیشن ابتدا در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط یک زوج دنمارکی راه اندازی شد و اکنون روزانه بیش از ۵۰۰۰ نفر در آلمان از آن استفاده می کنند.

بیشتر کاربران این اپلکیشن دانشجویان و کسانی اند که وقت، پول کافی و یا حوصله رفتن به رستوران ها را ندارند، اما با استفاده از این اپلکیشن می‌توانند غذای مورد علاقه شان را با کیفیت اصلی اما قیمت ارزانتر، گاهی نصف قیمت اصلی، خریداری کنند.

در حال حاضر در حدود ده میلیون نفر از این اپلکیشن در بیش از ۱۲ کشور جهان استفاده و در حدود ۲۳ هزار رستورانانت این خدمات را ارایه می‌کنند.

فرانسیسکا لینرت، سخنگوی گروه سازندۀ این اپلکیشن گفته است که کاربرد این اپ، از پاییز سال گذشته تا کنون، از ضایع شدن بیش از ۱۴ میلیون وعده غذا جلوگیری کرده و مانع تولید ۳۵ هزار تن گاز کاربن دای اکساید شده است.

یکی دیگر از اقدامات سازندگان این اپلکیشن برای جلوگیری از آلوده ساختن محیط زیست، تشویق کاربران به استفاده از آوردن ظرف غذا است. کاربری که برای خودش ظرف بیاورد آیسکریم مجانی دریافت می کند.

آلمان از جمله کشورهایی است که در راستای حفاظت از محیط زیست توافقنامۀ تغییر اقلیم را در سال ۲۰۱۵ میلادی به امضا رساند و از سیاست ها و برنامه‌های حفاظت از محیط زیست حمایت می‌کند.

XS
SM
MD
LG