لینک های دسترسی

Breaking News

حساسیت با کریم دندان سبب مرگ دختر امریکایی شد


دختر ۱۱ ساله‌ در ایالت کالیفورنیا در امریکا در نتیجۀ استفاده از کریم دندانی که در آن از مشتقات شیر استفاده شده بود، جان خود را از دست داد.

دنیس سالدت که با شیر و لبنیات گرفته شده از شیر حساسیت شدید داشت بعد از استفاده از این کریم دندان دچار نفس تنگی شدید شد و همان شب در شفاخانه جان باخت.

والدین دنیس همیشه اطلاعات پشت مواد خوراکی و مصرفی را به دقت بررسی می‎کردند، اما هیچ وقت به ذهنشان خطور نکرده بود که ممکن است در کریم دندان هم از یک نوع پروتین شیر استفاده شده باشد.

والدین دنیس می گویند "دنیس بعد از استفاده از کریم دندان احساس نفس‌تنگی کرده و درحالی که لب‌هایش کبود شده بود به سرعت به شفاخانه انتقال داده شد اما هیچ یک از کمک‌های عاجل صحی از قبیل تنفس مصنوعی نتوانست او را نجات دهد."

والدین دنیس از افرادی که حساسیت شدید دارند، می خواهند تا به دقت تمام محتویات مواد مصرفی روزمرۀ شان را به دقت بررسی کنند.

حساسیت در مقابل مواد خوراکی می‌تواند گاهی بسیار خطرناک باشد و منجر به مرگ شود. داکتران سفارش می‌کنند که چنین افراد، حتا اگر از آنان پرسیده هم نشود، در مورد حساسیت شان به داکتر معالج شان آگهی دهند.

افزون بر این، افراد دارای حساسیت باید بسیار محتاط بوده و ترکیب موادی را که مصرف می‌کنند باید با دقت و تمام جزییات مطالعه کنند.

XS
SM
MD
LG