لینک های دسترسی

Breaking News

استخبارات امریکا: معلومات حساس فاش می‌شود به کانگرس گزارش حضوری نمی‌دهیم 


مقامات استخباراتی ایالات متحده به اعضای کانگرس گفته اند که بیش از این به آنان در مورد تهدیدات به انتخابات ریاست جمهوری ماه نومبر، گزارش حضوری داده نخواهد شد.

این مقامات گفته اند که در گذشته معلومات استخباراتی حساس پس از چنین گزارش‌دهی‌ها فاش یا سیاسی شده است و به همین دلیل این اقدام را اتخاذ کرده اند.

با آنهم، مقامات دفتر رییس استخبارات ملی ایالات متحده گفته اند که این معلومات به نحو دیگری به گونه نوشتاری با اعضای کانگرس شریک ساخته خواهد شد.

جان رتکلف، رییس استخبارات ملی ایالات متحده در مورد این تغییر، نامه توضیحی در قبال این اقدام نیز به اعضای کانگرس فرستاده است.

او گفته است که این اقدام در جلوگیری از سو تفاهم و سیاسی شدن معلوماتی کمک خواهد کرد که استخبارات ملی در مورد نفوذ خارجی، امنیت انتخابات و مداخله در انتخابات، به کانگرس ارایه می‌کند.

این در حالی است که اعضای حزب دموکرات و جمهوری‌خواه همدیگر را به فاش ساختن معلومات استخباراتی متهم می‌کنند.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده، شام شنبه کمیتهٔ استخبارات مجلس نمایندگان و آدم شیف، رییس این کمیته را به فاش ساختن معلومات استخباراتی متهم کرد.

او در یک تویت نوشته است: "احتمالاً شیف حیله‌گر و دیگران نیز، معلومات را به اخبار جعلی فاش می‌کنند."

در پاسخ به این اتهام، آقای شیف گفت که مانند همیشه، رییس جمهور ترمپ "پیشبینی می‌کند و دروغ می‌گوید."

او در یک تویت نوشته است: "ترمپ رییس پیشین استخبارات ملی را از وظیفه برکنار کرد زیرا او در مورد تلاش‌های روسیه برای کمک با ستاد انتخاباتی اش به کانگرس گزارش داده بود. اکنون گزارش‌دهی به کانگرس را در کل پایان می‌بخشد. ترمپ نمی‌خواهد مردم امریکا در مورد تلاش‌های روسیه برای انتخاب مجدد او بدانند."

شماری دیگری از اعضای کانگرس این اقدام ادارهٔ استخبارات ملی را "شرم‌آور" عنوان کرده اند.

XS
SM
MD
LG