لینک های دسترسی

Breaking News

پسر و داماد ترمپ در پیشگاه کانگرس امریکا گواهی می‌دهند


ملاقات سال گذشتۀ پسر دونالد ترمپ با یک حقوقدان روسی، شک و تردیدها در مورد نزدکی همکاران ترمپ با مسکو را افزایش داده است

مجلس سنای ایالات متحده تائید کرده که هفتۀ آینده دو کمیتۀ این مجلس، میزبان جلسات استماعیۀ گواهی دهی پسر، داماد ومسؤل سابق دفتر کمپاین انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترمپ در مورد ملاقات سال گذشتۀ دونالد ترمپ جونیر، پسر آقای ترمپ با یک حقوقدان روسی خواهد بود.

انتظار میرود جرد کوشنر، داماد رئیس جمهور ترمپ و مشاور ارشد قصرسفید به تاریخ ٢۴ ماۀ جولای به کمیتۀ استخبارات مجلس سنا و دونالد ترمپ جونیر، پسر رئیس جمهور ترمپ و پال منفورت، مسؤل سابق دفتر کمپاین انتخاباتی آقای ترمپ، به تاریخ ٢٦ همین ماه در کمیتۀ امور قضایی سنا در مورد ملاقات سال گذشتۀ شان با نتالیا ویسلنتسکایا، حقوقدان روسی، به سؤالات سناتوران امریکایی پاسخ بدهند.

این ملاقات به همکاری راب گولدستون یک روزنامه نگار بریتانوی صورت گرفته بود.

راب گولدستون با فرستادن یک ایمیل به پسر رئیس جمهور ترمپ، نوشته بود که گویا خانم نتالیا، معلوماتِ در اختیار دارد که میتواند به هیلری کلنتن، نامزد سابق ریاست جمهوری ایالات متحده، صدمه وارد کند.

ترمپ جونیر یا پسر آقای ترمپ گفته است که او از این ملاقات هیچ چیز بدست نیاورد.

در عین حآل نتالیا ویسلنتسکایا نیز گفته است که حاضر است تا در مورد این ملاقات به قانونگذاران امریکایی معلومات ارایه کند.

پسر ترمپ گفته که از ملاقات با نتالیا چیزی بدست نیاورده است
پسر ترمپ گفته که از ملاقات با نتالیا چیزی بدست نیاورده است

مباحثات در مورد ملاقات پسر آقای ترمپ با حقوقدان روسی، بخشی از تحقیقات است که پس از نتیجه گیری ادارات استخباراتی امریکا مبنی بر دخالت مستقیم ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشتۀ ایالات متحده، صورت میگیرد.

اظهارات جنجال برانگیز تازه

جلسات استماعیۀ هفتۀ آیندۀ نزدیکان دونالد ترمپ در حال صورت میگیرد که اظهارات تازۀ رئیس جمهور ایالات متحده در مورد جیف سشنز، وزیرعدلیۀ ایالات متحده، سروصداهای تازه را در واشنگتن برانگیخته است.

رئیس جمهور ترمپ به روزنامۀ نیویارک تایمز گفته است، اگر میدانست که جیف سشنز از تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات کناره گیری میکند، او یک شخص دیگر را به پست وزارت عدلیه انتخاب میکرد.

آقای ترمپ تصمیم کناره گیری جیف سشنز از روند تحقیقات را نامناسب توصیف کرده است.

ملاقات مخفی با پوتین

موضوع ملاقات دومی میان آقای ترمپ و پوتین در یک ضیافت در جریان نشست بیست اقتصاد بزرگ جهان که در اوایل همین ماه در آلمان تدویر یافته بود، شک و تردیدهای بیشتر در مورد نزدیکی رئیس جمهور روسیه با خانواده و همکاران ترمپ را بوجود آورده است.

ملانیا ترمپ، همسر رئیس جمهور ترمپ و ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در ضیافت رسمی صدراعظم آلمان
ملانیا ترمپ، همسر رئیس جمهور ترمپ و ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در ضیافت رسمی صدراعظم آلمان

این ملاقات بدور از حضورداشت رسانه صورت گرفت و قصرسفید به تازگی آن را افشا ساخت. اما مقامات در قصرسفید به شمول رئیس جمهور ترمپ، هرگونه گمانه زنی ها در مورد این ملاقات را رد کرده اند.

باوجود آن که قصرسفید جزئیات در مورد محتوای این ملاقات را تاهنوز ارائه نکرده، اما سارا هکبی سندرز، سخنگوی قصرسفید، آن را یک ملاقات کوتاه خوانده و گفته است این دیدار در جریان یکضیافتی عمومی صورت گرفت که در آن آقای ترمپ با رهبران زیاد جهان صحبت کرد.

قصر کریملن نیز هرگونه شک و تردید در مورد این ملاقات را نامعقول خوانده و به کاربردن اصطلاحات چون "ملاقات محرمانه" یا "مخفی" را تعجب توصیف کرده است.

XS
SM
MD
LG