لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: امریکا در وسط رونق اقتصادی قرار دارد که جهان مانند آن را ندیده است


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امروز سه شنبه ۲۱ جنوری (اول دلو) در مجمع اقتصادی جهان در سویس دو معامله بزرگ تجاری ایالات متحده را پیروزی بزرگ برای خانواده‌های امریکایی خواند که زندگی متوسط دارند.

آقای ترمپ با اشاره به معامله تجاری با چین و کانادا و مکسیکو گفت: "دو سال پیش زمانی که در این مجمع صحبت کردم،‌ به شما گفتم که برگشت امریکا عظیم آغاز شده است. امروز با افتخار اعلام می‌کنم که ایالات متحده در وسط رونق اقتصادی قرار دارد؛ توسعۀ که جهان پیش از این مانند اش را ندیده است."

رییس جمهور ترمپ گفت که ایالات متحده بهترین اقتصاد دنیا را دارد. او کاهش بیکاری را در دوران ریاست جمهوری خود به عنوان یکی از دستآوردهای اقتصادی برجسته کرد.

او خطاب به رهبران سایر کشورها گفت که راه او را دنبال کنند و مردم خویش را از فشار بیروکراسی (کاغذ پرانی) رهایی بخشند.

قرار است رییس جمهور ایالات متحده در حاشیه این نشست با سایر رهبران جهان به شمول عمران خان،‌ صدر اعظم پاکستان، برهام صالح، رییس جمهور عراق و رییس منطقه خودمختار کردستان نیز به گونه جداگانه ملاقات کند.

این نشست اقتصادی که همه در سویس برگذار می‌شود در حدود سه هزار اشتراک کننده که بیش از ۱۰۰ میلیارد جهان نیز در میان آنان است، حضور میابند.

پیش از سخنرانی در این مجمع اقتصادی جهان،‌ آقای ترمپ یک بار دیگر در یک تویت بر رسانه ها انتقاد کرده و آنرا به نشر خبرهای جعلی متهم کرد.

آقای ترمپ گفته است زمانی که بحث در مورد ترمپ و اقتصاد باشد "رسانه های خبری جعلی نمی‌خواهند بحث کنند و بگویند که اقتصاد چه یک چیز باورنکردنی است."

این سخنرانی رییس جمهور ایالات متحده در حالی ایراد شد که قرار تا چند ساعت دیگر محکمه استیضاح او در مجلس سنا کانگرس ایالات متحده آغاز شود.

XS
SM
MD
LG