لینک های دسترسی

Breaking News

مقررات تازه در صدور ویزۀ امریکا به شش کشور


پیش از این محکمۀ عالی امریکا فرمان آقای ترمپ را قسماً تایید کرده بود

حکومت ایالات متحدۀ امریکا در نظر دارد که مقررات تازه را بر متقاضیان ویزه از شش کشور با جمعیت عمدتاً مسلمان –ایران، لیبیا، سومالیا، سودان، سوریه و یمن- تطبیق کند.

شهروندان این شش کشور در صورتیکه عضو خانوادۀ شان در ایالات متحده زندگی داشته یا هم خودشان رابطۀ نزدیک با کدام تجارت در امریکا داشته باشند، مستحق دریافت ویزه شناخته می‌شوند.

رهنمود جدید در صدور ویزۀ امریکا به شهروندان این شش کشور چند روز پس آن داده می‌شود که محکمۀ عالی امریکا "بخش‌هایی" از فرمان اجرایی رئیس جمهور دونالد ترمپ در مورد محدودیت سفر به امریکا را تایید کرد.

محاکم ابتداییه فرمان آقای ترمپ را رد کرده و آن را خلاف قانون اساسی ایالات متحدۀ امریکا عنوان کرده بودند.

قاضیان محکمۀ عالی ایالات متحده شرح مشخص نداده اند که چگونه رابط خانوادگی قابل پذیرش بوده و یک متقاضی ویزه از شش کشور یاد شده را مستحق دریافت ویزه می‌سازد.

در ابتدا عراق نیز شامل این فرمان می‌شد، اما در نسخۀ تعدیل شدۀ آن عراق حذف شد
در ابتدا عراق نیز شامل این فرمان می‌شد، اما در نسخۀ تعدیل شدۀ آن عراق حذف شد

پیش از این در قوانین مهاجرتی ایالات متحده اقامت پدر، مادر، همسر، فرزند، عروس، داماد و برادر یا خواهر در ایالات متحده، پیوند خانوداگی قابل پذیرش پنداشته می‌شد.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده است که مقررات جدید قرار است سر از ساعت ۸:۰۰ شام –به وقت واشنگتن دی سی - پنجشبه ۲۹ جون ۲۰۱۷ نافذ و اجرا شود.

پدر کلان، مادر کلان، نواسه، خاله، عمه، کاکا، ماما، برادرزاده، خواهرزاده، پسر کاکا یا ماما، یازنه، خسربره، خیاشنه، نامزد و سایر پیوندهای خانوادگی از این قبل برای دریافت ویزه کافی پنداشته نمی‌شود.

همچنان، رابطۀ تجارتی در صورتی قابل قبول بوده می‌تواند که "رسمی و مستند" بوده و اساس آن گریز از قیودات سفر نباشد.

مخالفان این فرمان با اشاره به گفته‌های آقای ترمپ در زمان کارزار انتخاباتی در مورد دهشت افگنی اسلامی و ممانعت کلی بر ورود مسلمانان به امریکا، این اقدام رئیس جمهور را "تبعیض دینی" می‌خوانند.

XS
SM
MD
LG