لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ امروز را "روز دعا" برای قربانیان توفان تعیین کرد


رئیس جمهور ترمپ و بانوی اول امریکا، حین دیدار با آسیب دیدگان توفان در هیوستن

رئیس جمهور ایالات متحده، در دومین سفر خود به مناطق توفان زده در ایالت تکزاس، تلاش کمک رسان ها و مقام‌های محلی و فدرال را برای کمک و بهبود اوضاع، ستود.

دونالدترمپ، که عصر روز شنبه در سالن توزیع کمکها در شهر هیوستون گفت که اگر چه سیل و آب گرفتگی کاملا از میان نرفته اما اوضاع در مقایسه به روزهای گذشته "بسیار بهتر" شده است.

آقای ترمپ با بیان اینکه روز یکشنبه روز دعا برای آسیب دیدگان از توفان هاروی است گفت "سرعت کمک رسانی بسیار بیشتر از آنچه که تصور می شد، بوده است."

رئیس جمهور ترمپ، در آغاز دومین سفر خود به مناطق آسیب دیده از توفان هاروی، پیش از سخنرانی با شهروندان آمریکایی حاضر در مرکز امدادرسانی گفتگو کرد و به همراه همسرش در توزیع کمکها به شهروندان مشارکت ورزید.

آقای ترمپ پیش از سفر با ارسال نامه‌ای از کانگرس ایالات متحده برای امدادرسانی و بازسازی ایالت‌های تکزاس و لویزیانا، بودجۀ هشت میلیارد دالری را درخواست کرد.

دونالدترمپ و همسرش حین دلجویی از یک کودک آسیب دیده از توفان تکزاس
دونالدترمپ و همسرش حین دلجویی از یک کودک آسیب دیده از توفان تکزاس

در آن نامه نامه که روز جمعه فرستاده شده است، بودجۀ برای اقدامات و کمک های اولیه درخواست شده، از جمله هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دالر بودجه برای سازمان دولتی مدیریت اضطراری و ۴۵۰ میلیون دالر برای پرداخت قرضه به کسب و کارهای خسارت دیده.

آقای ترمپ همچنین با امضای یک فرمان اجرایی روز یکشنبه را "روز دعا" برای آسیب دیدگان و قربانیان توفان هاروی تعیین کرد.

هم اکنون، از شدت طوفان هاروی کاسته شده، اما سیلاب ناشی از بارندگی بی‌سابقه آن هنوز فروکش نکرده است؛ سیلابی که بیش از همه به شهر هیوستون تگزاس، چهارمین شهر بزرگ ایالات متحده امریکا، صدمه زده است.

تخمین شده است که توفان، بیش از یک میلیون نفر را بیجا کرده و جان دست کم ۳۹ نفر را گرفته است.

میلانیا ترمپ و رئیس جمهور حین همکاری با توزیع کنندگان کمک ها به آسیب دیدگان
میلانیا ترمپ و رئیس جمهور حین همکاری با توزیع کنندگان کمک ها به آسیب دیدگان

XS
SM
MD
LG