لینک های دسترسی

Breaking News

دیدار ترمپ با شینزو آبه در نخستین سفر رسمی اش به جاپان


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، امروز یکشنبه در آغاز سفرش به آسیا، وارد توکیو گردید و با شینزو آبه، صدراعظم جاپان، دیدار کرد. آقای ترمپ و همسرش میلانیا ترمپ، همچنان شام امروز در ضیافت خصوصی، مهمانان شینزو آبه و همسرش بودند.

قبل از آن، رئیس جمهور ترمپ به یک پایگاه نظامی امریکا در یوکوتا رفت و ضمن سخنرانی به نظامیان امریکایی مستقر در جاپان، هشدار داد که هیچ دیکتاتوری نباید ایالات متحده را دست کم گیرد. اشارۀ او به رهبر کوریای شمالی بود.

آقای ترمپ افزود که عزم ایالات متحده باید دست کم گرفته نشود زیرا "در گذشته، برخی اوقات ما را دست کم گرفتند، ولی این کار برای خود شان خوشایند نبود".

از جانب دیگر صدراعظم جاپان، حضور رئیس جمهور ایالات متحده را در کشورش، خیر مقدم گفت و اظهار امیدواری نمود که "دوستی شخصی ما کمکی گردد برای تقویت اتحاد ایالات متحده و جاپان". ترمپ در ادامۀ سخنانش گفت که ایالات متحدۀ امریکا "در دفاع از مردم، آزادی و پرچم بزرگ امریکا"، هرگز تسلیم و متزلزل نخواهد شد

پس از سخنرانی در یوکوتا، رئیس جمهور یک پرواز ۲۵ دقیقه ای با مرین شماره یک انجام داد که در کنتری کلب کاسومیگاساکی، در حوزه ی ایالت سیتاما در نزدیک توکیو فرود آمد.

رئیس جمهور ایالات متحده بعد از صرف طعام با اعضای کلپ، با شینزو ابی ، صدراعظم جاپان ، کلاه های را امضا کرد که روی ان نوشته شده بود "ترمپ و شینزو ائتلاف را بیشتر قویتر میسازند".

دو رهبر، در میدان گلف، با ماتسویاما، گلف باز معروف جاپانی، به بازی گلف نیز پرداختتند. اقای ترمپ بعد از ختم سفرش به جاپان، به کوریای جنوبی و بعد به چین، ویتنام و فلیپین سفر خواهد کرد

XS
SM
MD
LG