لینک های دسترسی

Breaking News

ترکیه ۳۷ مظنون داعش را توقیف کرد


حکومت ترکیه در سال های اخیر، بیش از ۵۰۰۰ مظنون گروه دولت اسلامی یا داعش را در آن کشور، توقیف کرده است

پولیس ترکیه ۳۷ مظنون تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش را در جریان عملیات های ضد دهشت افگنی در آن کشور، توقیف کرده است.

رسانه های ترکی روز چهار شنبه گزارش دادند که این مظنونین در سراسر ترکیه توقیف شده اند.

در همین حال، مقامات ترکی گفته اند که یک مظنون دیگر را در نزدیک سرحد سوریه توقیف کرده اند که پنج کیلو گرام مواد انفجاری را با خود انتقال می داد.

دفتر والی هاتای ترکیه گفته است که یک شهروند سوری که روز سه شنبه به شکل غیر قانونی می خواست از سوریه وارد ترکیه شود، همرا ه با بیش از پنج کیلوگرام مواد انفجاری TNTتوقیف گردید.

مقامات پولیس ترکیه گفته اند که ۲۵ مظنون تندرو داعش را در نه ولایت آن کشور به صورت همزمان توقیف کرده اند. خبرگزاری دوغان ترکیه گزارش داده است که افراد توقیف شده از چهار ماه به این سو، تحت تعقیب قوای امنیتی ترکیه قرار داشتند.

در عملیات جداگانه، پولیس ترکیه ۱۲ فرد مظنون را که شامل دو کودک می باشد، در ولایت جنوبی آدانا، توقیف کردند. به گزارش خبرگزاری دوغان، یکی از کودک توقیف شده، یک دختر ۱۲ سالۀ اندونیزیایی می باشد. همۀ افراد توقیف شده مظنون به داشتن ارتباط با گروه داعش اند.

به گفتۀ مقامات ترکی، حکومت آن کشور در سال های اخیر، بیش از ۵۰۰۰ مظنون گروه دولت اسلامی یا داعش را در آن کشور، توقیف کرده است و از آن جمله ۳۲۹۰ تندرو خارجی را که شهروندان مربوط به ۹۵ کشور بودند، از ترکیه اخراج کرده است.

علاوه بر آن، حکومت ترکیه از ورود حد اقل بیش از ۳۸ هزار نفر دیگر به داخل قلمرو آن کشور، جلوگیری کرده است.

XS
SM
MD
LG