لینک های دسترسی

Breaking News

دو اسراییلی به حمایت از داعش محکوم شدند


ادارۀ امنیت داخلی اسراییل (شن‌بت) گفته است که یک محکمه در شهر هایفای آن کشور روز پنج‌شنبه ۲۲ اگست (۳۱ اسد) دو شهروند عرب‌تبار اسراییلی را به اتهام حمایت گروه دولت اسلامی یا داعش محکوم کرد.

مقام‌‌ها در مورد محکومیت و مجازات این دو نفر جزییاتی ارایه نکرده اند.

امین یاسین، مرد ۲۲ سالۀ اسراییلی که سرگرم تحصیل در رشتۀ طب در سلواکیا است و علی ارموش، ۲۲ ساله در جولای سال روان از سوی کارمندان ادارۀ شن‌بت بازداشت شده بودند.

این دو مرد عرب‌تبار اسراییلی متهم اند که در "پیشبرد مفکورۀ گروه دولت اسلامی فعالانه سهم گرفته" و نیز رهنمودهای آمادگی برای حملات دهشت افگنی را در کمپیوترهای شان دانلود کرده بودند".

به نقل از خبرگزاری فرانسه، شن‌بت گفته است "مظنونان معلوماتی را در کمپیوترهای شان دانلود کرده بودند که محتویات داعش، به شمول رهنمود آماده ساختن و استعمال اسلحه و وسایل کاربردی در حملات تروریستی شامل آن می‌شود".

مسوولان امنیتی اسراییل گفته اند که هر دو جوان اسراییلی "اینکارها را انجام داده بودند تا برای حملات تروریستی آمادگی بگیرند".

کارمندان ادارۀ امنیت داخلی اسراییل به خبرگزاری فرانسه گفته اند که کم و بیش ده شهروند عرب‌تبار اسراییلی در صفوف جنگجویان داعش در عراق و سوریه می‌رزمند.

عرب‌های اسراییلی از نسل فلسطینیانی است که پس از ایجاد اسراییل در سال ۱۹۴۸ در سرزمین‌های اصلی شان باقی ماندند. عرب‌ها حدود ۱۷.۵ درصد جمعیت ۹ میلیونی اسراییل را تشکیل می‌دهند.

XS
SM
MD
LG