لینک های دسترسی

Breaking News

طرح انفجار مقر حزب دموکرات در کالیفورنیا؛ دو نفر متهم شدند


وزارت عدلیه ایالات متحده روز جمعه ۱۶ جولای (۲۵ سرطان) گفت که دو نفر به طرح انفجار مقر حزب دموکرات در ایالت کالیفورنیا متهم شدند.

بربنیاد اسناد محکمه، بنیامین راجرز ۴۵ ساله و جیرود کوپلند ۳۷ ساله پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ پلان حمله بر مقر حزب دموکرات را طرح کرده و تلاش کردند تا برای پیشبرد اهداف خود از یک گروه ضد دولتی حمایت بدست آورند.

در اسناد محکمه نام گروه ضد دولتی که آنان با او تماس گرفته، ذکر نشده است.

اما در اسناد یک محکمه دیگر آمده است که کوپلند با تماس با گروه راستگرای موسوم به (Proud Boys) تلاش کرده که دیگران را نیز برای انجام این حمله جلب وجذب کند. گفته می‌شود او خود عضو یک گروه راست‌گرای موسوم به (Three Percenters ) می‌باشد.

بعضی از اعضای این دو گروه راست‌گرا در حمله ششم جنوری بر مقر کانگرس ایالات متحده نیز شرکت کرده بودند.

هزاران نفر از طرفداران دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا به تاریخ ششم جنوری به عمارت کانگرس امریکا هجوم برده و جلسۀ تایید نتایج انتخابات امریکا را مختل و به زور داخل مقر کانگرس شدند.

وزارت عدلیه گفته است که در پیام های که بین این دو متهم رد و بدل شده، هر دو در مورد منفجر ساختن ساختمان‌ها بحث کرده اند.

در یکی از این پیام ها در ماه جنوری ۲۰۲۱ راجرز به کوپلندگفته است: " می‌خواهم یکی از ساختمان‌های [مربوط به حزب] دموكرات را انفجار بدهم." و کوپلند در پاسخ گفته: "موافقم، حمله را برنامه ریزی کنید. "

مامورین وزارت عدلیه و فدرال در هنگام تلاشی خانهٔ راجرز انباری از اسلحه از جمله ۴۵ تا ۵۰ قبضه سلاح، هزاران گلولهٔ مهمات و پنج بمب لوله‌ای را کشف و ضبط کردند.

XS
SM
MD
LG