لینک های دسترسی

Breaking News

توصیه وزارت خارجه امارات: لباس عربی نپوشید


حکومت امارات متحدۀ عربی مردان آن کشور را ترغیب کرده است تا از پوشیدن عمامۀ دراز سنتی عربی در بیرون از آن کشور پرهیز کنند.

این دستور پس از آن صادر می شود که بنا به گزارش رسانه های امارات متحدۀ عربی، یک تاجر آن کشور هفتۀ گذشته در ایالات متحدۀ امریکا به خاطر وضعیت ظاهری اش با اعضای گروه دولت اسلامی اشتباه گرفته شد.

روزنامۀ البیان امارات گزارش داد هنگامی که این تاجر اماراتی با عمامۀ سنتی بر تن در سالون پذیرایی هوتل فیرفیلد ایالت اوهایو سرگرم صحبت در تلیفون بود، از سوی یک کارمند این هوتل مورد شک قرار می گیرد.

سپس کارمند یاد شده به شمارۀ خدمات اضطراری پولیس تماس گرفته و تاجر عرب را مظنون گروه دولت اسلامی معرفی می کند.

گلف نیوز، روزنامۀ دیگر امارات متحدۀ عربی، عکس‌های این مرد را در نشر کرد که از سوی منسوبان پولیس به زمین خوابانده شده و بر دستانش دستبند زده می شود.

وزارت خارجۀ امارات متحدۀ عربی پیامی را با این شرح در صفحۀ تویتر خود نشر کرده است "برای تضمین از مصوونیت شهروندانی که به خارج از کشور سفر می کنند، توصیه می شود که از پوشیدن لباس های رسمی عربی هنگام سفر به ویژه در اماکن عامه پرهیز کنند."

روزنامۀ البیان گزارش داده است که این شهروند امارات متحدۀ عربی اندکی بعد از بازداشت پولیس رها شد، اما بر اساس گزارش اکنون او اقامۀ دعوا کرده است که هم پولیس و هم متصدیان هوتل فیرفیلد به خاطر این اشتباه از وی پوزش نخواسته اند.

گزارش: خبرگزاری رویترز

XS
SM
MD
LG